Teatr Lalek "Pleciuga"

Król Maciuś Pierwszy - pokaz powarsztatowy

1.09.2012r., godz.13:00 Teatr Lalek "Pleciuga" zaprasza na pokaz powarsztatowy, będący efektem kilkudniowych warsztatów letnich odbywających się w "Pleciudze" w ramach projektu „Mamy prawo do bycia sobą” – teatr (dla) dzieci.
Teatr Lalek "Pleciuga"
Projekt „Mamy prawo do bycia sobą” – teatr (dla) dzieci został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ideą projektu jest edukacja kulturalna i medialna dzieci i dorosłych, skupiająca się na tematyce praw dziecka oraz nowoczesnej pedagogiki zainspirowanej twórczością Janusza Korczaka – pisarza i pedagoga, prekursora walki o prawa dziecka.

Warsztaty letnie były cyklem działań edukacyjnych dla dzieci w wieku 7-10 lat, które w okresie letnim spędzały wakacje w mieście. 30 uczestników, podzielonych na 2 grupy 15-osobowe, wzięło udział w warsztatach, których końcowym efektem jest przedstawienie inspirowane powieścią Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”.

Zajęcia prowadzone były przez aktorów i animatorów związanych i współpracujących z „Pleciugą” przy okazji różnych projektów. Odbyły się zajęcia plastyczne, aktorskie, muzyczne – z nauką gry na bębnach i nauką śpiewu, rytmiczne, choreograficzne oraz kreatywne zajęcia pracy z wyobraźnią, które pozwoliły zbudować scenariusz przedstawienia z pomysłów dzieci.

Warsztaty zakończyły się dniem wyjazdowym do Ośrodka Kultury Gminy Wolin – partnera projektu, gdzie uczestnicy zaprezentowali przedpremierowy pokaz przedstawienia oraz wzięli udział w zabawach, grach i konkursach wspólnie z dziećmi z Wolina.

Przedstawienie stworzone przez uczestników warsztatów zostanie zaprezentowane w Teatrze Lalek „Pleciuga” 1 września o godzinie 13:00. Wstęp wolny.

Teatr Lalek PLECIUGA
pl. Teatralny 1
71-405 Szczecin
Redakcja poleca: Kiedy zrobić test ciążowy najwcześniej?
Na pytanie, kiedy zrobić test ciążowy najwcześniej, nie ma jednoznacznej odpowiedzi – choć testy można robić już 10 dni po zapłodnieniu, to nawet pozytywny wynik nie będzie oznaczać, że ciąża przetrwa parę kolejnych dni. Aby wiarygodnie potwierdzić ciążę, trzeba wstrzymać się nawet dłużej niż 2 tygodnie od zapłodnienia.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy