Dziecko zmarło podczas kąpieli w wannie
fot. Fotolia

Dramat w Krośnie, nie żyje 5-latek. Mama wyszła z łazienki tylko na chwilę

Chłopiec zmarł podczas wieczornej kąpieli. Czy rodzice mogli zapobiec tragedii?
Hanna Szczesiak
Dziecko zmarło podczas kąpieli w wannie
fot. Fotolia
Do tragedii doszło w niedzielę, 24 września, w Krośnie. Gdy rodzice kąpali 5-letniego synka w wannie, bojler oderwał się od ściany i przygniótł chłopca. Niestety nie udało się go uratować.

Tej tragedii można było uniknąć!

Podczas kąpieli 80-litrowy bojler oderwał się od ściany i spadł na kąpiącego się w wannie 5-letniego chłopca. Maluch był bez opieki, jego mama wyszła na chwilę z łazienki. Gdy rodzice zobaczyli, co się stało, od razu wezwali pogotowie. Mimo natychmiastowej reanimacji, chłopca nie udało się uratować.

W związku ze śmiercią chłopca Prokuratura Rejonowa w Krośnie wszczęła śledztwo. Biegli mają sprawdzić, czy bojler był prawidłowo przymocowany do ściany. Śledztwo ma wykazać, czy doszło do nieumyślnego spowodowania śmierci. Rodzice zmarłego 5-latka nie zostali jeszcze przesłuchani.

Współczujemy rodzicom zmarłego chłopca i apelujemy do rodziców: upewnijcie się, że wasze dzieci są w domach bezpieczne. Mimo wielu filmów instruktażowych, jak zamontować bojler, lepiej wynająć sprawdzonego fachowca, który zrobi to za nas. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że bojler jest prawidłowo przymocowany i nie stanowi zagrożenia.

Zobacz także: 9-miesięczne niemowlę zostawione na tydzień bez opieki

Źródło: wprost.pl, gazeta.pl
Redakcja poleca: Wybieramy kask rowerowy dla dziecka (video)
Sprawdź, czym się kierować kupując kask rowerowy dla dziecka. Jakie cechy powinien posiadać dobry kask dla dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy