krwawienie po porodzie, kobieta
fot. fotolia

Krwawienie po porodzie

Czy przedłużające się krwawienie po porodzie jest niebezpieczne? Mówi ginekolog.
krwawienie po porodzie, kobieta
fot. fotolia
Prawie osiem tygodni temu urodziłam dziecko. Poród był naturalny, bez komplikacji, lecz do tej pory krwawię. Czy powinnam iść do lekarza? Kasia z Sandomierza

Tak długie krwawienie po porodzie wymaga wizyty u lekarza. Przyczyną może być pozostawienie w macicy fragmentu łożyska lub błon płodowych. Przedłużające się krwawienie bywa też następstwem zapalenia błony śluzowej wyściełającej macicę.

Ginekolog oceni, czy wszystko jest w porządku. Prawdopodobnie zleci badanie krwi oraz USG. Jeśli rozpozna zapalenie błony śluzowej macicy, konieczny może okazać się antybiotyk (niektóre leki tego typu można stosować podczas karmienia piersią). Wyłyżeczkowanie macicy rzadko jest konieczne. Jeśli jednak lekarz zaleci taki zabieg, wróci Pani do szpitala na jeden dzień. Na niektórych oddziałach ginekologicznych mamy mogą być razem z dzieciem.

prof. Bogdan Chazan, ginekolog-położnik
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy