Ksiądz skreśla uczennice z bierzmowania za udział w strajku kobiet
fot. Adobe Stock

Uczniowie poparli strajk kobiet. Ksiądz: „skreślam z bierzmowania”

Ksiądz z Piły wszedł w burzliwą dyskusję z uczniami, którzy biorą udział w strajku kobiet. Po emocjonalnej wymianie zdań ksiądz zdecydował, że skreśli z listy do bierzmowania osoby o odmiennych poglądach.
Magdalena Drab
Ksiądz skreśla uczennice z bierzmowania za udział w strajku kobiet
fot. Adobe Stock
Młodzi ludzie próbowali wytłumaczyć księdzu, dlaczego ich zdaniem wiara w Boga nie kłóci się z udziałem w protestach przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej. W odpowiedzi ksiądz Andrzej Pawłowski z parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Pile wykreślił młodzież z listy do bierzmowania.

Ksiądz nie dopuści uczniów do bierzmowania za udział w strajku kobiet

Ksiądz Andrzej Pawłowski uczy w szkole podstawowej oraz w Zespole Szkół Technicznych, odpowiada też za duszpasterstwo akademickie. Jego dyskusja z uczniami na temat zakazu aborcji miała bardzo burzliwy przebieg i dała zaskakujący efekt. Ksiądz oświadczył, że osoby popierające aborcję skreśla z listy do bierzmowania:

„Nie może iść do bierzmowania ktoś kto odrzuca Biblię i nauczanie Kościoła” − napisał w mediach społecznościowych.

Wcześniej zaś był całkowicie głuchy na argumenty uczniów i wysyłał do nich wiadomości pełne mocnych słów: „Ty chyba nie masz pojęcia w czym bierzesz udział? Dałaś się wkręcić emocjonalnie w wulgarne i demoniczne przedstawienie” albo: „Protestujący są wulgarni i obrażają inaczej myślących. Są jak w amoku”.

„Próbowałyśmy tłumaczyć, że za każdą aborcją stoi dramat pojedynczej kobiety, że żadna z nas nie jest za aborcją na żądanie. Ale to była ściana” − opowiedziała jedna z uczennic w rozmowie z Gazetą Wyborczą. Młodzi ludzie przyznali, że nie tylko kobiety w Polsce, ale także Kościół traci na takim postępowaniu duchownych: „Niech się ksiądz nie dziwi, że frekwencja młodych na mszach w Pile jest bliska zeru”.
 
Zobacz też:
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy