Ksiądz skreśla uczennice z bierzmowania za udział w strajku kobiet
fot. Adobe Stock

Uczniowie poparli strajk kobiet. Ksiądz: „skreślam z bierzmowania”

Ksiądz z Piły wszedł w burzliwą dyskusję z uczniami, którzy biorą udział w strajku kobiet. Po emocjonalnej wymianie zdań ksiądz zdecydował, że skreśli z listy do bierzmowania osoby o odmiennych poglądach.
Magdalena Drab
Ksiądz skreśla uczennice z bierzmowania za udział w strajku kobiet
fot. Adobe Stock
Młodzi ludzie próbowali wytłumaczyć księdzu, dlaczego ich zdaniem wiara w Boga nie kłóci się z udziałem w protestach przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej. W odpowiedzi ksiądz Andrzej Pawłowski z parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Pile wykreślił młodzież z listy do bierzmowania.

Ksiądz nie dopuści uczniów do bierzmowania za udział w strajku kobiet

Ksiądz Andrzej Pawłowski uczy w szkole podstawowej oraz w Zespole Szkół Technicznych, odpowiada też za duszpasterstwo akademickie. Jego dyskusja z uczniami na temat zakazu aborcji miała bardzo burzliwy przebieg i dała zaskakujący efekt. Ksiądz oświadczył, że osoby popierające aborcję skreśla z listy do bierzmowania:

„Nie może iść do bierzmowania ktoś kto odrzuca Biblię i nauczanie Kościoła” − napisał w mediach społecznościowych.

Wcześniej zaś był całkowicie głuchy na argumenty uczniów i wysyłał do nich wiadomości pełne mocnych słów: „Ty chyba nie masz pojęcia w czym bierzesz udział? Dałaś się wkręcić emocjonalnie w wulgarne i demoniczne przedstawienie” albo: „Protestujący są wulgarni i obrażają inaczej myślących. Są jak w amoku”.

„Próbowałyśmy tłumaczyć, że za każdą aborcją stoi dramat pojedynczej kobiety, że żadna z nas nie jest za aborcją na żądanie. Ale to była ściana” − opowiedziała jedna z uczennic w rozmowie z Gazetą Wyborczą. Młodzi ludzie przyznali, że nie tylko kobiety w Polsce, ale także Kościół traci na takim postępowaniu duchownych: „Niech się ksiądz nie dziwi, że frekwencja młodych na mszach w Pile jest bliska zeru”.
 
Zobacz też:
Redakcja poleca: Bezpieczna samochodowa podróż z maluchem [LIVECZAT Z EKSPERTAMI]
Jakie są zasady przewożenia dzieci samochodem? Co robić, aby rodzinne podróże były bezpieczne i wygodne? I wreszcie – jak wybrać najlepszy fotelik? Na te i inne pytania młodych rodziców odpowiadali podczas liveczatu na profilu fb „Mamo To Ja” eksperci: Kamil Kasiak, ratownik medyczny oraz Tomasz Świergolik, przedstawiciel firmy Marko, doradca w zakresie fotelików samochodowych. Obejrzyjcie nasz film!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy