Biskup nazywa dzieci z in vitro produktami
fot. Adobe Stock

Ksiądz uważa, że dzieci z in vitro to PRODUKT. Zostaje wyświęcony na biskupa!

Ksiądz prałat Jacek Grzybowski, profesor filozofii na UKSW i duszpasterz akademicki, przyjął święcenia w sobotę 19 grudnia. Ks. Grzybowski jest m.in. członkiem zespołu ekspertów, który doradza biskupom w sprawach in vitro i aborcji.
Aleksandra Zaborowska
Biskup nazywa dzieci z in vitro produktami
fot. Adobe Stock
Ksiądz Grzybowski zasiada w zespole ekspertów ds. bioetycznych. Jego kandydaturę poparł m.in. abp Henryk Hoser. To także pod jego patronatem powstała książka „Wobec in vitro. Genetyczne, moralne, filozoficzne, teologiczne i prawne aspekty zapłodnienia pozaustrojowego”, której współredaktorami są ks. Jacek Grzybowski i ks. Franciszek Longchamps de Bérierem. To właśnie w tej książce ksiądz Grzybowski nazwał metodę in vitro „wielkim eksperymentem prowadzonym na ludzkich istotach”.

Dzieci z in vitro „produktami”

Księża, którzy stworzyli książkę, twierdzą, że „produktem zaspokajającym potrzeby niepłodnych rodziców do posiadania dziecka”. Ponadto, piszą, że u dzieci powstałych z zapłodnienia pozaustrojowego częściej występują u nich zaburzenia genetyczne.

Książka została dość krytycznie oceniona przez specjalistów w dziedzinie ginekologii i medycyny rozrodu, a także przez Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu i Embriologii.

Eksperci zasiadający w komisjach orzekli, że publikacja stygmatyzuje dzieci poczęte przez IVF. Pomimo tego, Episkopat Polski włączył książkę do lektur uzupełniających w programie nauczania religii w liceach.

Źródło: Wyborcza

Zobacz też:
Redakcja poleca: Rozwój zarodka - film
Zobacz, jak wygląda rozwój zarodka w pierwszych dniach od zapłodnienia in vitro. Film złożono ze zdjęć robionych co 15 minut. Zarodki monitorowano za pomocą embrioskopu.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy