Książę George z rodzicami i siostrą Charlotte
fot. Instagram/kensingtonroyal

Dlaczego książę George nosi krótkie spodenki nawet zimą? Znamy odpowiedź!

Sposób na hartowanie malca, przypadek czy dziwne upodobania modowe księżnej Kate? Nic z tych rzeczy! Wiemy, co oznaczają krótkie spodenki księcia George'a!
Hanna Szczesiak
Książę George z rodzicami i siostrą Charlotte
fot. Instagram/kensingtonroyal
Wizyta księcia Williama i księżnej Kate w Polsce to wielkie wydarzenie, o którym piszą nawet zagraniczne portale. Kreacje księżnej Kate, zwłaszcza sukienka zaprojektowana przez Gosię Baczyńską, są chwalone przez stylistów i znawców świata mody. My zwróciliśmy uwagę na coś innego – krótkie spodenki księcia George'a! Dlaczego maluch zawsze pojawia się w krótkich spodenkach? Powód nie jest oczywisty!

Widzimisię rodziców czy coś innego?

Przypadek? Upodobania rodziców? A może dziwny sposób na hartowanie dziecka? Nic podobnego! Krótkie spodenki 4-letniego księcia George'a mają ogromne znaczenie dla znawców nie tylko mody, ale i... etykiety. Dlaczego mały książę nie nosi długich spodni? Na to pytanie odpowiedział w rozmowie z "Harper’s Bazaar" William Hanson, znawca dobrych manier:

"To angielski zwyczaj, żeby ubierać małego chłopca w szorty. Spodnie są odpowiednie dla starszych chłopców i mężczyzn, natomiast spodenki u chłopca to jeden z cichych wyznaczników warstwy społecznej. Choć czasy powoli się zmieniają, para długich spodni u chłopca nadal jest znakiem klasy średniej. Żaden szanujący się arystokrata czy członek rodziny królewskiej nie chciałby być uważany za kogoś z przedmieścia. Nawet księżna Cambridge" – wyjaśnił Hanson.
 

Wystarczy spojrzeć na zdjęcia z dzieciństwa księcia Williama – on również nosił krótkie spodenki niezależnie od pogody! Co myślicie o tym zwyczaju?

Zobacz także: Co zabrać ze sobą do szpitala? Lista do druku

Źródło: harpersbazaar.co.uk
Redakcja poleca: Książę George i księżniczka Charlotte w Polsce!
Zobacz, jak wyglądały dzieci pary książęcej podczas wizyty w naszym kraju. I dlaczego oczy świata skupiają się na tych maluchach?
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy