GRY
 
 

Baśnie i legendy polskie

Oto ukłon w stronę przeszłości, tym razem za sprawą legend i podań polskich, które jak każdy mit dotykają spraw uniwersalnych.

 Baśnie i legendy polskie
Baśnie i legendy polskie
wybór Elżbieta Brzoza
Nasza Księgarnia
Od 4. roku życia
Cena: 49,90 zł


Kwiat literatury pięknej znajdziemy w tym zbiorze: Jan Kasprowicz, Ewa Szelburg-Zarembina, Janina Porazińka, Gustaw Morcinek. Jako bohaterowie pojawiają się Wars i Sawa, Syrena, Bazyliszek, Złota Kaczka, książę Popiel, Wanda, święta Kinga, Skarbnik, Janosik, Waligóra i Wyrwidąb, szewc Skuba czy szewczyk Dratewka. Scenerią stanie się Poznań, Kraków, Łomża, Warszawa, Toruń, Tęczyn, Ojców czy Podhale. Wszystkie te opowieści jakoś znamy, ale zawsze coś przeinaczymy, teraz można zapoznać się z wersją oryginalną. Podania ludowe i baśnie są szalenie istotną częścią edukacji nie tylko literackiej, ale i życiowej – dotykają, jak każdy mit, spraw uniwersalnych w doświadczeniu egzystencji ludzkiej. A to, że są one rodzime – daje wgląd w przeszłość Polski – obyczaje i język. Ten ostatni trąci myszką, ale nie zniechęcajmy się, dziecko, z czasem do niego przywyknie i będzie czerpać z lektury satysfakcję.
Katarzyna Kubisiowska

Redakcja poleca: Księżniczka na ziarnku grochu - baśń dla dzieci - film
Klasyczna baśń Andersena o księciu, który szukał prawdziwej księżniczki, aby ją poślubić. Baśń do słuchania i oglądania.
Doładuj
Przeładuj