GRY

Cyrk

Cyrk dla dziecka to miejsce magiczne. I tę magię można podziwiać w tej książce, której ilustracje to klasyczne prace mistrzów polskiego plakatu. Pierwszorzędne!

książki dla dzieci, książka od 2. roku życia

Cyrk
Maciej Byliniak
Wydawnictwo Dwie Siostry
Od 2. roku życia
Cena: 28 zł

"Cyrk" to książka opowiedziana prawie wyłącznie obrazami, które tworzą plakaty ze zbiorów Muzeum Plakatu w Wilanowie. Rozmaici autorzy i stylistyka – a jednak całość składa się w spójną opowieść o tym, jak foka, niedźwiedź, lew, małpa i klaun robią sztuczki, od setek lat wywołujące emocje. Ilustracjom towarzyszy rymowana konferansjerka – kapitalny dwuwersowy komentarz do tego, co widać na obrazku obok. Typograficzny układ autorstwa Grażki Lange jest atrakcją samą w sobie – zamienia prostą linię tekstową w układ akrobatyczny. Lektura obok czystej przyjemności czytania i oglądania, uwrażliwia dziecko estetycznie, demonstrując, czym jest plakatowy skrót i symbol.
Katarzyna Kubisiowska


Redakcja poleca: Mam prawo do humorów [WYRAŻANIE EMOCJI]
Jak uczyć dziecko wyrażać emocje? Dlaczego nie warto ich tłumić? Zobacz, co na ten temat mówi Dorota Zawadzka. Poznaj też ćwiczenia, dzięki którym nauczysz dziecko dopasowywać emocje do danych sytuacji.

Zobacz ilustracje do książki


Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

Narzędzia dla mam

Więcej

Zapoznanie z nocnikiem

O czym marzą maluchy?