GRY
 
 

Idealny dzień

"Wstałam dziś rano w humorze raczej paskudnym/świat był za oknem szary, nudny i brudny" – początki „Idealnego dnia” nie są łatwe. Ale spokojnie, szybko okazuje się, że cyklopy i mumie da się oswoić, nawet Babę Jagę. Wiersze Natalii Usenko wywołują śmiech i zadumę. Plus ilustracje Diany Karpowicz, które wydobywają malarskość tej poezji.

książki dla dzieci, książka od 2. roku życia

Idealny dzień
Natalia Usenko
Ilustracje: Diana Karpowicz
Egmont
Od 2. roku życia
Cena: 25 zł


Jedna seria, a w niej trzy świetne poetki – Danuta Wawiłow (Wszędzie pachnie czekoladą), Ewa Kozyra-Pawlak (Piękna i mądra bajka o troskach zająca Grajka) oraz trzech ilustratorów: Joanna Rusinek, Diana Karpowicz i Paweł Pawlak. We wszystkich tych trzech książkach zaszła imponująca symbioza estetyczna między słowem słowem a obrazem. Rusinek wydobywa detale z poezji, Karpowicz podąża za treścią wierszy, Pawlak czyni z grafiki część tekstu, swoją drogą napisanego przez jego żonę. Każda z autorek ma rozpoznawalną frazę. W skład "Idealnego dnia" Usenko (córki Wawiłow) wchodzą utwory publikowane dotąd wyłącznie w "Świerszczyku".
Katarzyna Kubisiowska
Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.
Doładuj
Przeładuj