GRY

Kłopot

To książka dla dzieci o potędze wyobraźni. Książka, która w kilkunastu zdaniach i obrazach mieści więcej niż niejedna powieść. Prawdziwy majstersztyk.
książka dla dwulatka

Kłopot
Iwona Chmielewska
Wytwórnia
Od 2. roku życia
Cena: 39 zł


"Kłopot" jest imponującym popisem wyobraźni Iwony Chmielewskiej. Motywem przewodnim jest ciemnobrązowy kształt zbliżony do trójkąt. To nic innego jak odcisk żelazka na śnieżnobiałym obrusie – pamiątce należącej do mamy narratorki "Kłopotu". Dziewczynka robi go przypadkowo (jakże by inaczej) i z tym wiążą się emocje niepokoju – co na to powie mama

Strach powoli znika, mama okazuje się być kochana, a temu wszystkiemu towarzyszy graficzna metamorfoza– brązowy ślad po żelazku staje się rakietą, komputerową myszką, fajką , szpadlem... Wystarczy kilka kresek, żeby obraz zyskał całkiem nowe znaczenie – oprócz czystej przyjemności estetycznej, dziecko dostaje sygnał, że świat, który go otacza jest złożony z wielu form. Te natomiast można zmieniać za pomocą nieokiełznanej wyobraźni. Autorką ilustracji do "Kłopotu" jest Iwona Chmielewska.
Katarzyna Kubisiowska

Redakcja poleca: Miasteczko Zmysłów 2018 r. Białystok – zobacz relację [WIDEO]
Zobacz, jak ciekawie rodzice z dziećmi w Białymstoku spędzili czas w ramach naszej akcji Miasteczko Zmysłów! Obejrzyj wideo i dowiedz się jakie porady dała rodzicom psycholog Dorota Zawadzka.

Ocena (2 oceny)

5.5
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

Narzędzia dla mam

Więcej

Dzień Babci i Dziadka 2019

Prezenty dla babci i dziadka