GRY

Kłopot

To książka dla dzieci o potędze wyobraźni. Książka, która w kilkunastu zdaniach i obrazach mieści więcej niż niejedna powieść. Prawdziwy majstersztyk.

książka dla dwulatka

Kłopot
Iwona Chmielewska
Wytwórnia
Od 2. roku życia
Cena: 39 zł


"Kłopot" jest imponującym popisem wyobraźni Iwony Chmielewskiej. Motywem przewodnim jest ciemnobrązowy kształt zbliżony do trójkąt. To nic innego jak odcisk żelazka na śnieżnobiałym obrusie – pamiątce należącej do mamy narratorki "Kłopotu". Dziewczynka robi go przypadkowo (jakże by inaczej) i z tym wiążą się emocje niepokoju – co na to powie mama

Strach powoli znika, mama okazuje się być kochana, a temu wszystkiemu towarzyszy graficzna metamorfoza– brązowy ślad po żelazku staje się rakietą, komputerową myszką, fajką , szpadlem... Wystarczy kilka kresek, żeby obraz zyskał całkiem nowe znaczenie – oprócz czystej przyjemności estetycznej, dziecko dostaje sygnał, że świat, który go otacza jest złożony z wielu form. Te natomiast można zmieniać za pomocą nieokiełznanej wyobraźni. Autorką ilustracji do "Kłopotu" jest Iwona Chmielewska.
Katarzyna Kubisiowska

Redakcja poleca: Mam prawo do humorów [WYRAŻANIE EMOCJI]
Jak uczyć dziecko wyrażać emocje? Dlaczego nie warto ich tłumić? Zobacz, co na ten temat mówi Dorota Zawadzka. Poznaj też ćwiczenia, dzięki którym nauczysz dziecko dopasowywać emocje do danych sytuacji.

Ocena (2 oceny)

5.5
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

Narzędzia dla mam

Więcej

Zapoznanie z nocnikiem

O czym marzą maluchy?