GRY
 
 

O psie, który szukał

Po przeczytaniu tej książki nie opuści Was wrażenie, że właśnie skończyliście typową opowieść drogi. Bohater - trójnogi piesek – wyrusza na poszukiwania czegoś, co do ostatniej strony pozostaje tajemnicą. Książka dla dzieci o więzi łączącej ludzi i zwierzęta.

książki dla dzieci, książka od 3. roku życia

O psie, który szukał
Joanna Guszta
Ilustracje: Marta Szudyga
Ładne Halo
Od 3. roku życia
Cena: 27,90 zł

"W psie, który szukał" mamy dwóch bohaterów: miasto i psa. Czworonóg wędruje przez ulicę, wśród pędzących butów, mieszkań widzianych przez niskie okna, kota wylegującego się leniwie na parapecie, podwórek, kiosku ruchu. Kapitalnie została oddana w  tej książce atmosfera, dynamika i topografia aglomeracji miejskiej – przestrzeni, w której tyle się dzieje naraz, dlatego łatwo się zgubić, jak postaci tytułowej. Finał jest szczęśliwy – pies  znajduje pana i żółtą piłeczkę – symbol bezpieczeństwa.

Przejmująca opowieść o więzi łączącej ludzi i zwierzęta. O dbaniu o te ostatnie, bo na to zasługują, a przede wszystkim mają do tego prawo. Pojawia się tu element edukacyjny – pies przechodzi wyłącznie na zielonym świetle. Obrazy Marty Szudygi – ciepłe, łagodne, przyjazne – jak cały ten świat, w którym akcja tej historii się rozwija.
Katarzyna Kubisiowska


Redakcja poleca: Dziś największym zagrożeniem dla rozwoju dziecka jest zwykły smartfon [ROZMOWA Z EKSPERTEM]
- To obowiązkiem dorosłych jest dopilnować, by nasze dzieci korzystały z mediów w sposób bezpieczny i sprzyjający rozwojowi. - wyjaśnia psycholog, Aleksandra Piotrowska.
Doładuj
Przeładuj