GRY

Paperella picchiatella

Ta wyjątkowa książka powstała na zlecenie Instytutu Polskiego w Rzymie i tam można ją dostać (niestety). W jej skład weszło dziewięć znanych wierszy Jana Brzechwy. To nic, że są po włosku. Przecież dzieci znają je na pamięć. Urodą tej wersji "Kaczki dziwaczki" są ilustracje. Piękne!

książka dla dzieci, książka od 1. roku życia

Paperella picchiatella
Jan Brzechwa
Ilustracja: Ewa Kozyra-Pawlak i Paweł Pawlak
Czerwony Konik
Od 1. roku życia
Bezpłatna

"Paperella picchiatella", czyli "Kaczka dziwaczka" – tak nazywa się pierwszy zbiór wierszy Jana Brzechwy, które przetłumaczono na język włoski. Obok tytułowej "Kaczki" znalazły tam się m.in. "Na wyspach Bergamutach" oraz "Leń". Dziwicie się państwo, że polecam książkę obcojęzyczną? Ale w rodzimym języku te wiersze dzieci znają na pamięć, zabawą będzie posłuchanie ich po włosku. Osobną, wysoką estetyczną jakość stanowią ilustracje do "Paperella picchiatella" autorstwa małżeństwa Pawlaków – Ewy i Pawła – połączenie kolażu, wycinanki, rysunku klasycznego. Wspaniałe.
Katarzyna Kubisiowska

Redakcja poleca: Mam prawo do humorów [WYRAŻANIE EMOCJI]
Jak uczyć dziecko wyrażać emocje? Dlaczego nie warto ich tłumić? Zobacz, co na ten temat mówi Dorota Zawadzka. Poznaj też ćwiczenia, dzięki którym nauczysz dziecko dopasowywać emocje do danych sytuacji.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

Narzędzia dla mam

Więcej

Zapoznanie z nocnikiem

O czym marzą maluchy?