GRY

Paperella picchiatella

Ta wyjątkowa książka powstała na zlecenie Instytutu Polskiego w Rzymie i tam można ją dostać (niestety). W jej skład weszło dziewięć znanych wierszy Jana Brzechwy. To nic, że są po włosku. Przecież dzieci znają je na pamięć. Urodą tej wersji "Kaczki dziwaczki" są ilustracje. Piękne!
książka dla dzieci, książka od 1. roku życia

Paperella picchiatella
Jan Brzechwa
Ilustracja: Ewa Kozyra-Pawlak i Paweł Pawlak
Czerwony Konik
Od 1. roku życia
Bezpłatna

"Paperella picchiatella", czyli "Kaczka dziwaczka" – tak nazywa się pierwszy zbiór wierszy Jana Brzechwy, które przetłumaczono na język włoski. Obok tytułowej "Kaczki" znalazły tam się m.in. "Na wyspach Bergamutach" oraz "Leń". Dziwicie się państwo, że polecam książkę obcojęzyczną? Ale w rodzimym języku te wiersze dzieci znają na pamięć, zabawą będzie posłuchanie ich po włosku. Osobną, wysoką estetyczną jakość stanowią ilustracje do "Paperella picchiatella" autorstwa małżeństwa Pawlaków – Ewy i Pawła – połączenie kolażu, wycinanki, rysunku klasycznego. Wspaniałe.
Katarzyna Kubisiowska

Redakcja poleca: Miasteczko Zmysłów 2018 r. Białystok – zobacz relację [WIDEO]
Zobacz, jak ciekawie rodzice z dziećmi w Białymstoku spędzili czas w ramach naszej akcji Miasteczko Zmysłów! Obejrzyj wideo i dowiedz się jakie porady dała rodzicom psycholog Dorota Zawadzka.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

Narzędzia dla mam

Więcej

Dzień Babci i Dziadka 2019

Prezenty dla babci i dziadka