GRY
 
 

Wszędzie pachnie czekoladą

"Choć zamknięta jest szuflada, wszędzie pachnie czekolada. [...] i nie mogę żyć w spokoju, gdy ten zapach jest w pokoju". Wiersze Danuty Wawiłow są dowcipne, różnorodne, wzruszające... Plus ilustracje Joanny Rusinek. Świetne!

książki dla dzieci, książka od 2. roku życia

Wszędzie pachnie czekoladą
Danuta Wawiłow
Ilustracje: Joanna Rusinek
Egmont
Od 2. roku życia
Cena: 25 zł

Jedna seria, a w niej trzy świetne poetki – Danuta Wawiłow, Natalia Usenko (Idealny dzień), Ewa Kozyra-Pawlak (Piękna i mądra bajka o troskach zająca Grajka) oraz trzech ilustratorów: Joanna Rusinek, Diana Karpowicz i Paweł Pawlak. We wszystkich tych trzech książkach zaszła imponująca symbioza estetyczna między słowem słowem a obrazem. Rusinek wydobywa detale z poezji, Karpowicz podąża za treścią wierszy, Pawlak czyni z grafiki część tekstu, swoją drogą napisanego przez jego żonę. Każda z autorek ma rozpoznawalną frazę. "Wszędzie pachnie czekoladą" to wiersze zebranego z całego dorobku poetki, już klasyka czytanego w szkołach.
Katarzyna Kubisiowska

Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!
Doładuj
Przeładuj