GRY
 
 

Książka do sześcianu – warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 6–10 lat

9.06.2012r., godz. 12.30–14 Zachęta zaprasza na niezwykłe warsztaty z książką i o książce.

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki

Podczas prezentacji poznacie historię książki, na wystawie „Sztuka wszędzie. Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie 1904–1944” zobaczycie pięknie zaprojektowane przedwojenne okładki. Dowiecie się po co książce grzbiet, co to są wyklejki i do czego służą exlibrisy.

Na koniec dostaniecie przedmiot pod tytułem To nie jest książka i będziecie mogli zrobić z nim rzeczy, których na pewno się nie spodziewacie.

To nie jest książka to zachęta dla (jeszcze) nieczytających i dla tych, którzy od zadrukowanego papieru wolą świecący ekran. To coś więcej niż zszyte kartki i okładka – to absolutna nowość dla dzieci, młodzieży i tych, którzy zawsze swą ulubioną książkę mieli ochotę potraktować indywidualnie. Tu każda strona woła: „Napisz mnie, narysuj, stwórz!”. Przełam opór, oswój papierowy obiekt. Przekonaj się: książka może być twoim najlepszym przyjacielem i najbliższym powiernikiem!”

prowadzenie Maria Świerżewska

zapisy: Dział Edukacji tel. 22 / 556 96 71
cena: 18 zł

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki
pl. Małachowskiego 3, Warszawa

Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj