konferencja prasowa książki edipresse
fot. Krzysztof Jarosz EPOKA

Książka Dominiki Kulczyk „Efekt Domina” – wydana by pomagać dzieciom

„Efekt Domina” pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka to książka stworzona specjalnie dla dzieci, tak by mogły czytać ją razem z bliskimi. Zobacz relację z konferencji prasowej.
konferencja prasowa książki edipresse
fot. Krzysztof Jarosz EPOKA
Przy pracy nad serialem dokumentalnym „Efekt Domina” Dominika Kulczyk spotykała dzieci, które cierpią przez niesprawiedliwość i biedę, ale mimo to mają w sobie siłę, by walczyć o szczęście. Tymi niezwykłymi historiami z całego świata podzieliła się w książce o tym samym tytule. „Efekt Domina” – książka idealna do wspólnego, rodzinnego czytania z dziećmi – zysk ze sprzedaży przekażą na rzecz małych podopiecznych Fundacji Polki Mogą Wszystko. Chodzi o wyposażenie świetlic środowiskowych, dzięki którym dzieci w bardzo trudnej sytuacji mają szansę przetrwać najtrudniejszy czas i rozpocząć drogę ku lepszemu życiu.

Niezwykła opowieść o dzieciach i dla dzieci

„Efekt Domina” pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka to książka stworzona specjalnie dla dzieci, tak by mogły czytać ją razem z mamą, tatą, babcią, dziadkiem, ciocią, wujkiem, siostrą, czy bratem… – Dla dziecka jesteś całym światem. Pomagasz budować jego świat, więc naucz je patrzeć i otwórz jego serce na to, co najważniejsze, na drugiego człowieka. Niech nie będzie obojętne na krzywdę, niesprawiedliwość i cierpienie. Najgorsza jest... obojętność – tak, właśnie do dorosłych, zwraca się w książce Dominika Kulczyk. – Kolor skóry, język, czy obyczaje są jedynie „ubraniem”. W środku wszyscy jesteśmy bardzo podobni. Tak samo marzymy, tak samo się boimy, tak samo tęsknimy za mamą i tatą, tak samo kochamy babcię czy dziadka. Tak samo chcemy żyć w szczęśliwym i bezpiecznym świecie. I, co najważniejsze, tak samo potrafimy okazywać innym serce – tłumaczy szefowa Kulczyk Foundation.
 

fot. Krzysztof Jarosz EPOKA
Redakcja poleca: Pasta z fluorem: czy jest szkodliwa dla dzieci? [WIDEO]
Pasta z fluorem stosowana w odpowiedniej ilości jest bezpieczna. Dr hab. Dorota Olczak-Kowalczyk z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego podkreśla, że najważniejsze jest to, by stosować taką pastę w odpowiednich ilościach. Dla małego dziecka wystarczy odrobina.

Kilkanaścioro dzieci i ich piękne historie

Czytelnicy poznają w książce bohaterów z całego świata. Historii  i dzieci jest ośmioro - każda z nich jest niezwykła i niepowtarzalna. Znajdują się tam także dzieci z Polski, których historie są tak samo wzruszające, jak te pochodzące z dalekich miejsc.
- Ja już dawno postanowiłam, że będę pomagała innym. Tak wychowali mnie moi rodzice. To, że najważniejszy jest człowiek pokazał mi mój Tata, którego już niestety z nami nie ma. To właśnie dzięki temu, czego mnie nauczył, założyłam Kulczyk Foundation. Fundację, która pomaga bardzo wielu dzieciom i dorosłym. - mówi Dominika Kulczyk.

Zysk dla podopiecznych Fundacji Polki Mogą Wszystko

Zysk ze sprzedaży „Efektu Domina” zostanie przekazany na rzecz Fundacji Polki Mogą Wszystko, pomagającej polskim dzieciom, które muszą w życiu zmagać się z wielkimi trudnościami – brakiem rodziny, chorobami czy niepełnosprawnością.
- Wszystkie dzieci zasługują na szczęśliwe dzieciństwo. Ty, Santa, Małgosia, Belaynse, czy Visinela, często macie podobne marzenia. Ta książka pomaga. Nie tylko lepiej zrozumieć rówieśników, ale także spojrzeć na świat ich oczami, to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale także możliwość otwarcia serca na innych ludzi. Kupując tę książkę pomagacie polskim dzieciom, które muszą w życiu pokonywać trudności, które dorosłym wydają się nie do pokonania. Dziękuję w ich imieniu. - mówi Joanna Luberadzka-Gruca, Wiceprezes Fundacji Polki Mogą Wszystko, od 15 lat kieruje fundacją i pomaga potrzebującym dzieciom.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy