Książki dla 2-latka
fot. AdobeStock

Książki dla 2-latka: 7 najlepszych pozycji

Przedstawiamy książki dla 2-latka, które są sprawdzone i polecane przez wielu rodziców. W naszym zestawieniu nie mogliśmy pominąć Pucia i Kici Koci, za którymi małe dzieci wprost przepadają, ale proponujemy też inne lektury. Niektóre książki dla dwulatków nie mają w ogóle tekstu, ale są rewelacyjne!
Milena Oszczepalińska
Książki dla 2-latka
fot. AdobeStock

Wiele książek dla dwulatków jest naprawdę godnych uwagi, a poniższe z pewnością do nich należą. Wśród naszych propozycji znajdziecie takie, które każdy dwulatek powinien mieć w swojej biblioteczce, ponieważ oprócz pięknych obrazków i ciekawych historii, są też bardzo edukacyjne. 

Książki dla 2-latka

Jeżeli szukasz książki, która zainteresuje twoje dwuletnie dziecko i dobrze wpłynie na jego rozwój, sprawdź nasze propozycje. Te książki naprawdę warto mieć, w dodatku będą służyły na dłużej, ponieważ starsze dzieci również chętnie po nie sięgają. 

Spis treści:

„Pucio mówi pierwsze słowa”

Książka dla 2-latka: Pucio mówi pierwsze słowa
PUCIO MÓWI PIERWSZE SŁOWA
ALLEGRO
27,81 zł
Seria o Puciu napisana jest przez logopedę, Martę Galewską-Kustrę. Jest doskonale przemyślana pod kątem możliwości językowych dziecka na poszczególnych etapach rozwoju, a jednocześnie buduje jego kompetencje językowe. „Pucio mówi pierwsze słowa”, czyli druga część z serii, wydaje się najbardziej odpowiednia dla dwulatków. Choć mowa dzieci w tym wieku wygląda bardzo różnie, dlatego jeśli ta część okaże się za prosta lub za trudna, można sięgnąć po inne. Wszystkie bardzo polecamy! Kto zna Pucia, ten wie, o czym mowa. 

„Naciśnij mnie”

Książka dla 2-latka: Naciśnij mnie
NACIŚNIJ MNIE
ALLEGRO
26,90 zł
To nie jest zwyczajna książka, to książka, którą trzeba naciskać, pocierać, potrząsać i dmuchać na nią. Wykonanie każdego zadania powoduje, że kolejna strona wygląda zaskakująco inaczej. „Naciśnij mnie”, podobnie zresztą jak inne książki Hervé Tulleta, sprawiają ogromną frajdę zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Musicie spróbować!

Seria „Kicia Kocia”

Książka dla 2-latka: Kicia Kocia
KICIA KOCIA GOTUJE
ALLEGRO
6,18 zł
Kicia Kocia jest ulubienicą wszystkich maluszków. Proste obrazki, bardzo przystępny język i ciekawe historie, które zawiera każda część, to coś, za czym dzieci przepadają. Niewątpliwym atutem serii są jej walory edukacyjne. Dzieci uczą się, że trzeba się dzielić z innymi, jak zachowywać się podczas burzy, jak wygląda dzień w przedszkolu i wielu innych rzeczy ważnych na tym etapie rozwoju. 

Seria o „Ulicy Czereśniowej”

Książka dla 2-latka: Jesień na ulicy Czereśniowej
JESIEŃ NA ULICY CZEREŚNIOWEJ
ALLEGRO
25,99 zł
Czy może istnieć książka, która nie zawiera ani jednego słowa, a jest tak zajmująca, że dziecko nie chce przestawać jej oglądać? Tak! Takie właśnie są wszystkie książki z serii o ulicy Czereśniowej. Jest to książka obserwacyjna, na każdej karcie znajduje się mnóstwo szczegółów do odkrycia, a dodatkowo pokazuje, jak wygląda życie w poszczególnych porach roku, ponieważ wszystkie 4 części zawierają te same kawałki ulicy Czereśniowej na poszczególnych stronach, ale ukazane w innej scenerii. Nie jest to jednak tylko książka do okrywania szczegółów – dzieją się tu przeróżne historie, które można śledzić. Tę książkę trzeba po prostu mieć, aby przekonać się, jak niesamowicie jest rozwijająca.  

„Różnimisie”

Książka dla 2-latka: Różnimisie
RÓŻNIMISIE
ALLEGRO
24,90 zł
Agata Królak miała niesamowity pomysł, tworząc tę książkę. Na przykładzie narysowanych kilkoma kreskami misiów uczy o przeciwieństwach. Jeden miś jest mały i zajmuje maleńki skrawek na dole kartki, drugi jest duży i ledwo mieści się na stronie, jeden jest wesoły i ma szeroki uśmiech, drugi jest smutny i zasępiony, itd. „Różnimisie” to książka genialna w swej prostocie. Bardzo polecamy!

„Żegnaj, pieluszko!”

Książka dla 2-latka: Żegnaj, pieluszko!
ŻEGNAJ PIELUSZKO. JAK MIŚ POLUBIŁ NOCNICZEK
ALLEGRO
13,99 zł
W okolicach drugiego roku życia dziecka zwykle zastanawiamy się nad rozpoczęciem procesu rezygnowania z pieluszek. Mądra książeczka może pomóc dziecku zrozumieć, dlaczego to takie istotne, by zaczęło siusiać na nocniku. Choć nie jest prawdą, że wszystkie dwulatki są gotowe na chodzenie bez pieluch, to stopniowe przygotowywanie dziecka do pożegnania z pieluszką na pewno ułatwi sprawę. 

„Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham”

Książka dla 2-latka: Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham
NAWET NIE WIESZ JAK BARDZO CIĘ KOCHAM
ALLEGRO
49,70 zł
Przepiękna, prosta opowieść o tym, jak Mały Królik kocha Dużego, a Duży Małego. Idealna do czytania dwulatkowi przed snem. Posiłkując się tą książką, możesz zapewniać dziecko, że kochasz je jak stąd do księżyca i z powrotem, i że to się nigdy nie zmieni. Po takiej lekturze dziecko na pewno zaśnie spokojnie i będzie czuło się bezpieczne. Polecamy!

Zobacz także:
Redakcja poleca: Czytasz dziecku? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów
Wszystko można robić lepiej lub gorzej. Z chwilą, gdy stajemy się rodzicami, warto jednak podciągnąć się w sztuce głośnego czytania. Po co? Po to, aby dzieci chciały nas słuchać i w przyszłości same chętnie sięgały po książki.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy