Książki dla 3-latka
fot. AdobeStock

Książki dla 3-latka: zabawne, edukacyjne i wspierające rozwój dziecka

Przedstawiamy książki dla 3-latka wspierające jego rozwój. Wybrane przez nas pozycje pozwalają na oswajanie tematu emocji dziecka (np. „A królik słuchał”), uczą o świecie (np. „Rok w lesie”), są zabawne („Elmer”) oraz edukacyjne („Zęby”). Wszystkie spodobają się trzylatkowi!
Milena Oszczepalińska
Książki dla 3-latka
fot. AdobeStock

Prezentujemy kilka książek dla 3-latka, które polecane są przez wielu rodziców i z doświadczenia wiemy, że naprawdę się sprawdzają. Jeśli macie dzieci w podobnym wieku, na pewno znajdziecie wśród nich coś, co przypadnie im do gustu. Sprawdźcie nasz przegląd! A dlaczego warto? Książki to jedne z lepszych inwestycji, jakie możemy poczynić, by zadbać o prawidłowy rozwój dziecka. Po pierwsze czytając maluszkowi codziennie, budujemy z nim silną więź, po drugie powodujemy, że jego zasób słownictwa szybko się poszerza, a po trzecie uczymy go wielu rzeczy o świecie. Czy może być coś lepszego?

Książki dla 3-latka

W naszym zestawieniu najlepszych książek dla dzieci w wieku trzech lat znajdują się następujące tytuły:

„Miłość” Astrid Desbordes

Książki dla 3-latka: Miłość
ASTRID DESBORDES MIŁOŚĆ
ALLEGRO
20.04 zł
To piękna i napisana bardzo prostym, obrazowym językiem opowieść o miłości mamy do dziecka. O tym, że kochamy je w każdej okoliczności i bezwarunkowo, niezależnie od jego zachowania czy wyglądu. „Miłość” to pozycja, która zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa i pozwala zrozumieć, że nawet jeśli jest nieposłuszne albo z dala od mamy, to wciąż jest przez nią bardzo kochane. Każdy trzylatek powinien mieć tę książkę w swojej biblioteczce. 
Redakcja poleca: Czytasz dziecku? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów
Wszystko można robić lepiej lub gorzej. Z chwilą, gdy stajemy się rodzicami, warto jednak podciągnąć się w sztuce głośnego czytania. Po co? Po to, aby dzieci chciały nas słuchać i w przyszłości same chętnie sięgały po książki.

„Rok w lesie” Emilia Dziubak

Książka dla 3-latka: Rok w lesie
ROK W LESIE
ALLEGRO
28.69 zł
„Rok w lesie” to książka z kategorii książek obserwacyjnych. Nie ma tu treści do czytania, natomiast z samych obrazków można dowiedzieć się wielu rzeczy na temat tego, jak wygląda życie zwierząt w lesie w poszczególnych porach roku. Każda rozkładówka zawiera prezentację leśnego życia w innym miesiącu. Wciągająca lektura!

„Elmer” David McKee

Książka dla 3-latka: Elmer
DAVID MCKEE ELMER
ALLEGRO
16.71 zł
Elmer jest słoniem innym niż wszystkie, wyróżnia go to, że jest cały w kolorową kratkę, a nie w kolorze słoniowym. Nie czuje się z tym dobrze i postanawia się zakamuflować. Oprócz nietypowego wyglądu słonia cechuje też niepowtarzalne poczucie humoru, które uwielbiają inne słonie, dlatego kamuflaż dość szybko zostaje odkryty. „Elmer” to zabawna historia, która uczy jednocześnie, że każdy jest inny i ta inność jest wartością, a nie wadą. W sklepach dostępna jest cała seria przygód o słoniu w kratkę. Dzieci uwielbiają te książki!

„Proszę mnie przytulić” Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak

Książki dla 3-latka: Proszę mnie przytulić
PROSZĘ MNIE PRZYTULIĆ
ALLEGRO
33.05 zł
Dwoje misiów, tata i syn, wpada na niecodzienny pomysł – postanawiają odwiedzić różnych mieszkańców lasu i ich... przytulić. Reakcje napotykanych zwierząt bywają zaskakujące, czasem zabawne, ale zawsze na przytulenie reagują pozytywnie, bo przecież jest ono „dobre na wszystko”, jak wyznaje jeden z niedźwiadków. Trudno się z tym nie zgodzić, prawda? Piękna, pełna ciepła i miłości opowieść, w sam raz dla trzylatków. 

„Mapy” Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński

Książki dla 3-latka: Mapy
MAPY - OBRAZKOWA PODRÓŻ PO LĄDACH
ALLEGRO
44.49 zł
Ta kultowa książka autorstwa Mizielińskich doczekała się już wielu wersji z różnymi mapami i jest popularna nie tylko w Polsce. Zawiera niesamowicie dużo faktów na temat zwyczajów, tradycji, kultury, kuchni, artystów i przyrody różnych krajów na całym świecie. Dziecko potrafi wpatrywać się w nią pasjami, a i dla rodzica przeglądanie poszczególnych map i odkrywanie ciekawostek o świecie jest sporą frajdą. Poza tym to inwestycja na lata – książka spodoba się zarówno trzylatkowi, jak i dziecku w wieku szkolnym. 

„Zęby” Wojciech Grajkowski

Książka dla 3-latka: Zęby
WOJCIECH GRAJKOWSKI ZĘBY
ALLEGRO
21.54 zł
Z tej książki trzylatek nauczy się wielu rzeczy o zębach i pozna kilka dentystycznych narzędzi, takich jak lusterko czy zgłębnik. Maluch dowie się, że pierwsze ząbki nazywane są mleczakami i że po kilku latach od pojawienia się, muszą wypaść, by zrobić miejsce zębom stałym. Lektura uczy też, jak prawidłowo szczotkować i nitkować zęby i dlaczego czasami konieczny bywa aparat ortodontyczny. „Zęby” to spora dawka wiedzy podana w bardzo ciekawy i przystępny dla trzylatka sposób. Polecamy!

„A królik słuchał” Cori Doerrfeld

Książka dla 3-latka: A królik słuchał
A KRÓLIK SŁUCHAŁ
ALLEGRO
21.41 zł
Trzylatki miewają trudności z nazywaniem i przeżywaniem swoich emocji. „A królik słuchał” to doskonała pozycja pomagająca dziecku nauczyć się mierzyć z różnego rodzaju emocjami, takimi jak złość, smutek, wściekłość. Dużym atutem książki jest także jej szata graficzna. Musicie ją zobaczyć!

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy