GRY

Mama Mu czyta - recenzja książki dla dzieci

Mama Mu uczy się czytać, a Pan Wrona marzy o Noblu, czyli krótka bajka o tym, jak wiele zalet ma czytanie książek.
Mama Mu czyta
fot. Materiały prasowe
Mama Mu to sympatyczna, ciekawa świata krowa, która tym razem trafia do biblioteki i... uczy się czytać. A to, że umie czytać i czyta, wzbudza ciekawość Pana Wrony, drugiego bohatera bajki "Mama Mu czyta". Pan Wrona, choć gderliwy i trochę złośliwy, jest przyjacielem Mamy Mu, a to, że jego przyjaciółka nauczyła się czytać, od razu pobudziło i jego ciekawość.

O czym mogą być książki? Czy są o tym, czemu zielona trawa zmienia się w białe mleko? Czy są książki o wszystkim? Takie pytania zadaje Pan Wrona, a Mama Mu już wie, że umiejętność czytania pozwala na zaspokajanie ciekawości i uczenie się. Książki jednak nie tylko zaspokajają ciekawość, potrafią ją i budzić. Pan Wrona marzący o nagrodzie Nobla jest tego świetnym przykładem.

Czego nauczy się z książki "Mama Mu czyta" mały czytelnik? A tego chociażby, że czytanie książek to miły sposób spędzania czasu i tego, że można się z nich wiele dowiedzieć, ale niekoniecznie wszystkiego. Wszystko to zaś dostaje w oprawie bardzo sympatycznych ilustracji Svena Nordqvista.

Pewne jest to, że "Mama Mu czyta" pobudzi każde dziecko do tego, by czytać. W końcu tyle ciekawych rzeczy można się z książek dowiedzieć.

Wydawnictwo Zakamarki wydało całą serię książek o Mamie Mu i Panu Wronie. Wspólną cechą każdej z książeczek jest pobudzanie naturalnej u dzieci ciekawości świata, ale też podawanie w ciepły sposób wniosków do wyciągnięcia, choćby takich, że jeżeli coś się zbroi, to trzeba to naprawić.

Mama Mu czyta
Tekst: Jujja Wieslander
Ilustracje: Sven Nordqvist
Tłumaczenie: Michał Wronek-Piotrowski
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zakamarki
Książka dla dziecka w wieku 3+

Inne książki z tej samej serii: Mama mu sprząta, Mama Mu buduje, Mama Mu nabija sobie guza, Mama Mu na huśtawce

<Kącik małego czytelnika - sprawdź, jakie książki dla dzieci polecają inne mamy.

Redakcja poleca: Czytasz dziecku? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów
Wszystko można robić lepiej lub gorzej. Z chwilą, gdy stajemy się rodzicami, warto jednak podciągnąć się w sztuce głośnego czytania. Po co? Po to, aby dzieci chciały nas słuchać i w przyszłości same chętnie sięgały po książki.
Doładuj
Przeładuj