Książki o babci i dziadku
fot. AdobeStock

Książki o babci i dziadku – 12 wyjątkowych pozycji

Prezentujemy książki o babci i dziadku dla dzieci w różnym wieku. To wesołe, ciepłe, momentami wzruszające lektury, doskonałe na wspólny wieczór wnuków i dziadków, do czytania przed snem i nie tylko.
Milena Oszczepalińska
Książki o babci i dziadku
fot. AdobeStock
Czytanie wnukom książek to jedno z zajęć, które dziadkowie zwykle lubią najbardziej. Wybrałyśmy najpiękniejsze książki o babci i dziadku, dzięki którym wspólna lektura będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla obu stron. Wśród zaproponowanych przez nas pozycji znajdują się książki przygodowe, pełne poczucia humoru, ale też wzruszające i przybliżające dzieciom jeszcze bardziej świat ich babć i dziadków. Wszystkie są absolutnie wyjątkowe i godne polecenia (dla różnych grup wiekowych).

Spis treści:

Książki o babci i dziadku

Na początek proponujemy kilka książek dla dzieci o babci i dziadku, w których bohaterami są obydwoje seniorzy rodu. 

„Basia i dziadkowie”

Książki o babci i dziadku: Basia i dziadkowie
BASIA I DZIADKOWIE MARIANNA OKLEJAK
ALLEGRO
15,66 zł
„Basia i dziadkowie” to kolejna część z uwielbianej przez dzieci serii o przygodach rezolutnej dziewczynki. Tym razem Basia wylądowała w łóżku z powodu choroby, co mocno obniżyło jej nastrój. Na szczęście z odwiedzinami przyjeżdżają dziadkowie, z którymi nigdy nie da się nudzić. To ciepła książka dla kilkulatków, idealna na wieczór z dziadkami. 
Redakcja poleca: Dzień Babci i Dziadka - kiedy? Obejrzyj krótki film
Czy pamiętasz kiedy obchodzimy Dzień Babci i Dziadka? Zobacz wideo

„Maks jedzie do babci i dziadka”

Książki o babci i dziadku: Maks jedzie do babci i dziadka
MAKS JEDZIE DO BABCI I DZIADKA CHRISTIAN TIELMANN
ALLEGRO
11,59 zł
Książeczki z serii Mądra Mysz są niedrogie, a bardzo wartościowe, więc nic dziwnego, że cieszą się tak dużą popularnością wśród najmłodszych czytelników (i ich rodziców). W tej części tytułowy bohater Maks wybiera się na weekend do babci i dziadka. Tam czeka na niego mnóstwo atrakcji – będzie mógł popracować z dziadkiem w warsztacie samochodowym i ugotować z babcią smakowity obiad. Dla małego dziecka takie pozornie błahe, codzienne czynności są absolutnie fascynujące!

„Wakacje u dziadków”

Książka o babci i dziadku: Wakacje u dziadków
WAKACJE U DZIADKÓW
ALLEGRO
19,59 zł
Dla Laury, Tymka i Amelii nadchodzące wakacje zapowiadają się wyśmienicie – spędzą je w całości u babci i dziadka na wsi. Co prawda długa rozłąka  z rodzicami może momentami wywoływać tęsknotę, ale zajęcia, jakie czekają na nich na wsi, takie jak wyprawa do lasu po poziomki, spływ kajakowy, kupowanie małych kurczaczków na targu czy pielenie ogródka, są tak ciekawe i absorbujące, że dzieci szybko zapominają o smutku.

„Co babcia i dziadek śpiewali, kiedy byli mali”

Książka o babci i dziadku: Co babcia i dziadek śpiewali, kiedy byli mali
CO BABCIA I DZIADEK ŚPIEWALI, KIEDY BYLI MALI
ALLEGRO
38,00 zł
To wyjątkowy śpiewnik zawierający aż 51 piosenek znanych naszym dziadkom z dzieciństwa i uwielbianych przez dzieci również dziś. W repertuarze znajdują się takie hity, jak np.: „Kółko graniaste”, „Wlazł kotek na płotek”, „Jadą, jadą misie”, „Krakowiaczek jeden” oraz „Mam chusteczkę haftowaną”. Oprócz tekstów piosenek, kolorowych ilustracji i zapisu nutowego, książka zawiera także 2 płyty CD.

Książki dla dzieci o babci

Poniżej znajduje się kilka ciekawych lektur o wspaniałych babciach. 

„Babcie od A do Z”

Książki o babci i dziadku: Babcie od A do Z
BABCIE OD A DO Z
ALLEGRO
27,18 zł

Ciekawa książka zawierająca opisy 29 typów babć, wśród których znajdują się: Babcia Powierniczka Tajemnic, Babcia Przyjaciółka Ptaków, Babcia Marzycielka, Babcia Palce Lizać, Babcia Załatwi Wszystko i inne równie nietuzinkowe postacie. Lektura niemal obowiązkowa do wspólnego czytania babć i wnuków. Pełna humoru, lekkiej ironii i pasjonujących historii.  

„Florka. Listy do babci”

Książki o babci i dziadku: Florka. Listy do babci
FLORKA LISTY DO BABCI ROKSANA JĘDRZEJEWSKA-WRÓBEL
ALLEGRO
22,03 zł
Zabawne perypetie ryjówki Florki znane są niemal wszystkim małym dzieciom. W tej książeczce Florka pisze listy do swojej ukochanej babci. Opowiada w nich o wielu rzeczach, które dzieją się w jej życiu. Zwierza się babci z pewnego dnia w przedszkolu, opisuje, jak wyglądają lekcje pływania, na które uczęszcza. Lektura utrzymana jest w bardzo serdecznym i wesołym tonie, charakterystycznym dla popularnej ryjówki. Nie jest to typowa książka o babci i dziadku, ale bardzo miło się jej słucha właśnie w ich towarzystwie.

„Babcia na jabłoni”

Książka o babci: Babcia na jabłoni
BABCIA NA JABŁONI LOBE MIRA
ALLEGRO
19,59 zł
Wiadomo, że babcia jest najlepszym lekiem na wszelkie smutki i zmartwienia. Niestety Andi, bohater książki, nie ma babci, a wszystkie dzieci na całej ulicy mają – niektóre to nawet aż dwie babcie! Chłopiec postanawia więc, że jego babcia będzie bardzo nietypowa… bo mieszkająca na drzewie. W dodatku taka babcia okazuje się niezwykle mądra, dowcipna i pomysłowa. „Babcia na jabłoni” to bardzo ciepła, zabawna opowieść o relacji dziecka i wyjątkowej babci.

„Lato u babci”

Książka o babci: Lato u babci
LATO U BABCI BENJI DAVIES
ALLEGRO
28,72 zł
Ta książka przyda się dzieciom, które nie za bardzo lubią wyjeżdżać na wakacje do babci bez rodziców. Noi jest właśnie takim chłopcem. Nie docenia wysiłków babci, a raczej narzeka na to, że nie ma ona czasu na wspólną zabawę, w dodatku trzyma zęby w słoiku i straszliwie chrapie… Kiedy jednak Noi wymyka się z domu i nagle potrzebuje pomocy, babcia szybko zjawia się z pomocą. Ich wspólna przygoda może niezwykle zacieśnić wzajemne relacje. Ostatecznie okazuje się, że staruszka jest bardzo kochaną osobą. W końcu babcia to prawdziwy skarb!

Książki dla dzieci o dziadku

Przedstawiamy też książki o naszych kochanych dziadkach.

„Dziadkowie od A do Z”

Książka o babci i dziadku: Dziadkowie od A do Z
DZIADKOWIE OD A DO Z
ALLEGRO
25,32 zł
„Dziadkowie od A do Z” to książka z tej samej serii co „Babcie od A do Z”. Tu również opisane są przeróżne typy dziadków, w tym Dziadek Usypiacz, Dziadek Superbohater, Dziadek Dasz Radę. Każdy przedstawiony typ jest absolutnie wyjątkowy i każdy inny od pozostałych – tak jak w prawdziwym życiu. Być może wnuki, czytając tę pozycję z dziadkami, odkryją, którym typem dziadka jest ich własny. A może znajdą w nim cechy kilku postaci? Bardzo polecamy!

„Cudowna wyspa dziadka”

Książka o dziadku: Cudowna wyspa dziadka
CUDOWNA WYSPA DZIADKA
ALLEGRO
55,85 zł
„Cudowna wyspa dziadka” to nie tylko piękna opowieść o wyjątkowej relacji dziadka i wnuka i o tym, jak ważni są bliscy w naszym życiu, lecz także prawdziwa uczta dla oka. Autorem książki jest Benji Davies – uznany ilustrator i reżyser animacji.

„Hej, przedziadku”

Książka o dziadku: Hej, przedziadku
HEJ, PRZEDZIADKU! PAUL MCCARTNEY
ALLEGRO
29,64 zł
Ta wyjątkowa książka została napisana przez legendę muzyki – Paula McCartneya z zespołu The Beatles. „Przedziadek” to przezwisko, które miał on sam i zostało mu nadane przez jednego z wnuków. To właśnie osobiste relacje McCartneya z wnukami zainspirowały go do stworzenia tego dzieła. Zapewniamy, że spodoba się wszystkim dzieciom, a także ich dziadkom, zwłaszcza, jeśli są fanami kultowego zespołu.

„Wojna z dziadkiem”

Książka o dziadku: Wojna z dziadkiem
WOJNA Z DZIADKIEM ROBERT KIMMEL-SMITH
ALLEGRO
20,99 zł
„Wojna z dziadkiem” to świetna pozycja dla dzieci w wieku szkolnym. Zabawna, przekorna, ale bardzo urocza opowieść o tym, że wraz z chłopcem o imieniu Peter i jego rodzicami w pewnym momencie zamieszkuje ukochany dziadek. Wszystko wygląda wspaniale do chwili, gdy okazuje się, że dziadek ma zająć pokój Petera. Wtedy chłopiec wypowiada mu wojnę. Jak to się skończy? Przekonajcie się sami!

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy