GRY
 
 

Księgarnia z Bajki - program na luty, Poznań

Poznańska Księgarnia z Bajki zaprasza na wydarzenia literackie w lutym.

księgarnia z bajki
fot. materiały prasowe
21 lutego godz. 16.15 Literackie urodzinki dla dziewczynki. Biały Królik powiedzie gości  ku Jej Wysokości- Królowej Kier. Wstęp za zaproszeniami od Solenizantki.
 
22 lutego godz. 16.15 Literackie urodzinki dla dziewczynki z Pippi, najdzielniejszą dziewczynką świata. Smakowanie samodzielności i mocy przyjaźni. Wstęp za zaproszeniami od Solenizantki.
 
23 lutego godz. 11.00 Poranek literacki z Lukrecją, która jest niepewna swej urody i wartości.
 
Królewna napotyka na swej drodze Pięknego Księcia, który także jest inny. Nie dosiada rumaka, chodzi pieszo, pomimo krótszej nogi. Nade wszystko jest wyjątkowo kochliwy. Widok na świat przysłania mu wielkie jak balon serce. Kiedy widzi Lukrecję, zakochuje się w niej od razu. Z wzajemnością zresztą. Wszystko toczy się szybko i bajkowo. Para fruwa nad miastem na „skrzydłach miłości”. W ich ogrodzie kiełkują „sercowe kwiaty”, by przypominać Lukrecji, jak bardzo jest kochana przez Księcia. Ale sielanka trwa do czasu, gdy w ich ogrodzie, na hamaku, zadomawia się ciotka Nuda. Z jej walizki wysypują się ptaszki Wątpliwości i wkrótce czar pryska. . Ich królestwo staje się smutne i szare, a oni sami siedząc pod „Drzewem Tęsknoty” wypłakują oczy. Zastanawiają się, jak to się stało, że są ze sobą, pomimo swoich fizycznych defektów. Książę nie może sobie przypomnieć dlaczego wybrał sobie Lukrecję za żonę. Lukrecja zauważa, że Książę nie tylko ma krótszą nogę, ale jeszcze …, czy nie brzmi nam to znajomo?!
 
Spotkanie z udziałem Roksany Jędrzejewskej – Wróbel. Jej humor i uśmiech skierowany jest zarówno do czytelnika w krótkich spodenkach, jak i do jego rodziców. Autorka świetnie operuje żartem zrozumiałym przez dużego i małego. Szanuje dziecięcą niezależność, chęć dokonywania samodzielnych wyborów oraz potrzebę zrozumienia świata poprzez fantazję i odwoływanie się do magicznych rytuałów. Najważniejsze, potrafi wyjść w swoich książkach poza stereotyp i poprowadzić akcję dalej, poza ceremonię ślubu. Prowadzenie Justyna Ilasz.
Wstęp wolny! Os. Przyjaźni 125
 
 
23 lutego od 9.00-15.00 i 24 lutego od 9.00-15.00.Trening Skutecznego Rodzica, warsztaty dla rodziców i nauczycieli. Spotkanie łączących teorię z ćwiczeniami.Twórcą metody jest Thomas Gordon autor "Wychowania bez porażek".

Zapisy i prowadzenie: Paulina Broniewska tel. 608 66 77 34 mail: pe.broniewska@wp.pl
 
25 lutego godz. 10.15 Warsztaty literackie z Tatsu Taro. Czyli o tym jak mały chłopiec wyrusza w drogę po swoją męską siłę. A wszystko w japońskiej, baśniowej scnerii.
Bilety 8 zł.
 
 
27 lutego godz. 10.15 i 11.30 warsztaty literackie z Panem Kuleczką, kaczką Katastrofą, psem Pypciem i muchą Bzyk-bzyk.Odkrywanie wartości domu jako miejsca bezpiecznego, dobrego dla smutnego, wesołka i nieobecnego... Psychiczne głaskanie, słowne wzmacnianie, filozofowanie i talentów dzieci odkrywanie. Zapraszamy najmłodszych 5- latków. Wszystkich, którzy potrzebują czegoś dobrego!
Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!
Doładuj
Przeładuj