Michał Rusinek
fot. materiały prasowe

Księgarnia z Bajki - spotkania literackie w marcu, Poznań

Poznańska Księgarnia z Bajki zaprasza na literacki program w marcu.
Michał Rusinek
fot. materiały prasowe
2 marca godz. 15.00-19.00 Warsztaty kaligraficzne z Grzegorzem Barasińskim. Poznawanie i udoskonalanie nowych krojów pisma. Zapisy: biuro@kaligraf.eu
 
3 marca godz.10.00-20.00 Warsztaty dla kobiet z baśniami z książki: „Biegnąca z wilkami”Clarissy Pinkoli Estes. „Ta książka to zbiór opowieści o kobietach, które posłużą jako drogowskazy w naszej podróży. Warto je przeczytać i przemyśleć, by mieć podporę w zdobyciu naturalnej wolności, miłości do siebie samych, do zwierząt, ziemi, dzieci, sióstr i mężczyzn. Zawartość tej książki została dobrana tak by dodać śmiałości, umocnić kobiety, które podążają swoją drogą” Pisze we wstępie autorka. Prowadzenie Renata Dziurdzikowska. Wstęp za zaproszeniami.
 
4 marca godz. 19.00 Klub Zwierciadła czyli warsztaty i rozmowy na ważne tematy: Sukces słodki czy gorzki? Prowadzenie Renata Dziurdzikowska- dziennikarka pisma.
Wstęp wolny.
 
7 marca, godz. 19.00 Boska i nieznośna-  Anna Janko. Spotkanie z pisarką, poetką, kobietą. To jedna z najlepszych polskich współczesnych pisarek, poetka i krytyk literacki. Finalistka nagrody literackiej Nike 2001. Laureatka również wielu innych wyróżnień i nagród literackich.
 
Powieść Dziewczyna z zapałkami (nominowana do Nagrody Mediów Cogito 2008 oraz  do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus) została znakomicie przyjęta przez krytyków i czytelników – pisano o niej, że jest obowiązkową lekturą terapeutyczną dla każdej kobiety.
 
Wstęp wolny.
 
9 marca godz. 14.00- 19.00
10 marca godz 9.00-16.00
Trening Skutecznego Rodzica, warsztaty dla rodziców i nauczycieli. Spotkanie łączących teorię z ćwiczeniami. Twórcą metody jest Thomas Gordon autor "Wychowania bez porażek".
Zapisy i prowadzenie: Paulina Broniewska tel. 608 66 77 34 mail: pe.broniewska@wp.pl
 
 
13 marca godz. 16.30 Pan Jaromir na tropie klejnotów. Detektywistyczne warsztaty literackie dla dzieci.
Prowadzenie aktorka- Justyna Ilasz. Zapisy: bajka-ksiegarnia@tlen.pl
 
15 marca godz. 13.00 Michał Rusinek z Anetą Załazińską opowiedzą dzieciom, czym jest retoryka za pomocą komiksu i scenek z życia wziętych. Czyli wszystko sztuce mówienia i słuchania. Premiera ich najnowszej książki: „Co ty mówisz?! Magia słów czyli retoryka dla dzieci”
 
 
15 marca godz. 16.00 Czytająca klasa. Jak czytać i pisać z dziećmi. Spotkanie z Martinem Widmarkiem dla nauczycieli i bibliotekarzy. Wstęp wolny. Rejestracja uczestników:
bajka-ksiegarnia@tlen.pl lub 61 8200 582
 
 
16 marca godz. 11.00 Poranek literacki z Anną Czerwińską-Rydel - "Tajemnicze dźwięki" - książka, muzyka, teatr, zabawa i wzruszenie -czy można piękniej zacząć dzień? Wstęp wolny.
 
20 marca godz. 16.30 Jutro wiosna! Wkrótce ciepłe palce słońca połaskoczą ziemię i zapukają w lodową szybę skrywającą wnętrze Młyńskiego Stawu. Wówczas z zimowego snu obudzi się pewien mały psotny wodnik. Opłynie staw dookoła i, gotów do figli, wystawi ciekawską głowę nad powierzchnię wody. Zobaczy wiosenny świat i... mnóstwo dzieci gotowych do zabawy! Razem z Małym Wodnikiem, bohaterem opowieści Ottfrieda Preusslera, pożegnamy smutną pannę Marzannę. Będziemy odkrywać tajemnice ptasich jaj i pączków pękających na gałęziach. Zbadamy pilnie wszystko, co zieleni się, pachnie i ćwierka. Posłuchamy opowieści karpia Cypriana, a jeśli mocno wytężymy słuch, może usłyszymy muzykę przeznaczoną dla nimf. Prowadzenie Alicja Szyguła.
 
 
21 marca godz. 19.00 Poznańskie pisarki w Bajce: Krystyna Januszewska wprowadza: Joannę Opiat-Bojarską, Iwonę Walczak, Małgorzatę Hayles. Wstęp wolny.
 
26 marca godz. 19.00 Noc arabskich opowieści.

Bądź na bieżąco z wydarzeniami kulturalnymi w twoim mieście
Redakcja poleca: Joga w ciąży – asany dozwolone i zakazane [WIDEO]
Joga w ciąży to dobry pomysł pod warunkiem, że zajęcia prowadzi doświadczony instruktor, który potrafi dopasować praktykę jogi do potrzeb i możliwości ciężarnych. Dzięki jodze w ciąży można łagodzić ciążowe dolegliwości, zapobiegać im oraz z większą łatwością przetrwać poród. Jednak czy jogę w ciąży można praktykować już w pierwszym trymestrze? Sprawdź, jakie asany są dozwolone, a jakie zakazane oraz dowiedz się więcej o jodze w ciąży.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy