Kate urodziła
fot. Instagram.com

Z OSTATNIEJ CHWILI: Księżna Kate urodziła!

Cały świat żył w oczekiwaniu na ten właśnie moment! Księżna Kate i książę William po raz trzeci zostali rodzicami! Brytyjczycy gratulują królewskiej parze.
Kate urodziła
fot. Instagram.com

Brytyjska rodzina królewska podzieliła się ze światem radością wiadomością. Księżna Kate urodziła! Szczęśliwa mama jest pod opieką najlepszych londyńskich lekarzy, a Wielka Brytania świętuje narodziny trzeciego Royal Baby.

Przygotowania do królewskiego porodu

Wiele plotek krążyło wokół porodu Kate, łącznie z tym, że będzie rodzić w domu lub pod hipnozą. Spekulacje dotyczyły nie tylko miejsca, ale również terminu. Według tego, co zapowiadał Pałac Kensington, księżna miała urodzić 11 kwietnia 2018 roku. Potem jednak okazało się, że termin porodu został przesunięty na 23 kwietnia. Wszyscy żyli w napięciu i zastanawiali się, kiedy Royal Baby pojawi się na świecie. Sądzono nawet, że księżna Kate urodzi 21 kwietnia, robiąc tym samym prezent królowej Elżbiecie II z okazji jej 92 urodzin. Tak się jednak nie stało. Ostatecznie księżna Kate urodziła dziś, czyli 23.04.2018 o godz 11.01. Na świat przyszedł drugi syn Kate i Williama!


Kate Middleton urodziła pod okiem najlepszych lekarzy w St. Mary's Hospital w londyńskiej dzielnicy Paddington. Luksusowa sala, w której narodziło się trzecie dziecko Williama i Kate, już od dawana była przygotowana na to wyjątkowe wydarzenie. Dyrekcja szpitala zabezpieczyła wszystko na przybycie księżnej. Wszystko zostało tak zaplanowane, by nikt nie dowiedział się o tym, że Kate wychodzi z domu i jedzie na porodówkę. Z okazji przybycia księżnej do szpitala pomalowane nawet zostały balustrady przy schodach wejściowych. Skrzydło zwane Lindo Wing w szpitalu Św. Marii, od lat jest porodówką brytyjskiej rodziny królewskiej, nie wspominając już o oligarchach oraz szejkach naftowych, którzy zamieszkują najelegantsze dzielnice Londynu. W tym samym szpitalu urodzili się także książę George i księżniczka Charlotte. Teraz urodził się tam również syn Przy samym porodzie była obecna mama księżnej, Carole Middleton oraz książę William, który towarzyszył żonie również przy dwóch poprzednich porodach. Jak donosi magazyn Viva! książę William sam spakował wyprawkę dla Kate i maleństwa. Według osób z otoczenia księżnej, Kate zabrała do szpitala parę pamiątek i przyborów, które mają ocieplić pokój, w którym spędzi chwile przed i tuż po porodzie - XIX-wieczny naszyjnik z alabastru, zdjęcie rodziny Middleton i królowej oraz fotografię Williama z dziećmi.

 

Redakcja poleca: Jak zrobić kotylion z papieru: łatwa instrukcja DIY
Kotylion to obowiązkowa ozdoba na Święto Niepodległości. Aby zrobić kotylion, potrzebujesz jedynie kawałka papieru, papierowej papilotki do ciastka i wydrukowanego na kartce orzełka, którego szablon znajdziesz na naszej stronie. Taki kotylion narodowy to proste zadanie. Dzięki naszej instrukcji szykowanie ozdób na 11 listopada stanie się niezłą frajdą. Podpowiadamy, jak zrobić prosty i efektowny kotylion z papieru.

Trzecie Royal Baby jest już na świecie

Informacja odnośnie płci trzeciego dziecka Williama i Kate została utrzymana w tajemnicy do samego końca. Ponieważ księżna była aktywna prawie do samego końca, a jej uroda wręcz kwitła, trudno było ocenić czy Kate będzie miała kolejną córkę czy syna. Tymczasem Brytyjczycy cały czas zastanawiali się, jakiej płci będzie trzecie Royal Baby. Wytypowali również imiona dla maleństwa: gdyby księżna Kate urodziła chłopca, da mu na imię Albert, Arthur bądź Frederick. Gdyby jednak księżna Cambridge urodziła dziewczynkę nazwie ją Mary lub Alice. Interes zwietrzyli nawet bukmacherzy, którzy do ostatniej chwili przyjmowali zakłady, czy księżna Kate urodzi chłopca czy dziewczynkę.

Nie sprawdziły się spekulacje mediów dotyczące płci trzeciego Royal Baby

Od kiedy media podały, że para książęca spodziewa się córeczki, Brytyjczycy wciąż dywagowali nad potencjalnym imieniem małej księżniczki. Od jakiegoś czasu krążyły pogłoski, że być może tym razem dziewczynka otrzyma imię po obecnej królowej. Mówiło się natomiast, że raczej mało prawdopodobne jest, by Kate i William zdecydowali się nazwać córkę na cześć tragicznie zmarłej matki Williama. Okazuje się jednak, że para wykluczyła oba imiona. Nie nazwą córki ani Elżbieta, ani Diana. Wybór nie padł również na Wiktorię, choć to kolejna słynna brytyjska królowa i wydawało się, że para zechce nazwać córkę na jej cześć. Jakie zatem imię będzie nosić trzecie dziecko księżnej Kate i księcia Williama? Magazyn „Ok!" dotarł do informacji, że dziewczynka będzie nosić imię Alice. Jednak ostatecznie na świat przyszedł chłopiec. Decyzja o wyborze imienia jest w gestii księżnej Kate. Czekamy na wieści!

Trzecie dziecko Kate i Williama nie powinno sprawiać wielu kłopotów

Jak pisze magazyn Hello! mała Charlotte jest bardzo dumna z tego, że może być starszą siostrą. Zwłaszcza, że z maleństwem łączy ją coś wyjątkowego. Mianowicie trzecie dziecko ma ten sam znak zodiaku co mała Charlotte, czyli jest z pod Byka. A jakie są Byki w wieku niemowlęcym? Okazuje się, że to nad wyraz spokojne i wcale nie uparte, jak sugerowałby znak zodiaku, dzieci. Książęca para może być spokojna, że ich trzecie dziecko będzie ładnie spało i jadło i mało grymasiło. Wasze dzieci też takie były?
Biorąc pod uwagę fakt, że maluszek przyszedł na świat w tym miesiącu, Księżniczka Charlotte, która urodziła się 2 maja, będzie obchodzić swoje trzecie urodziny niedługo po urodzinach braciszka. Z kolei książę George przyszedł na świat 22 lipca i w tym roku skończy 5 lat.


Brytyjczycy świętują!

Brytyjskie media pozostały czujne do samego końca, a oficjalne konta Kensington Palace na Twitterze i Instagramie, w ciągu kilku dni zebrały rekordową liczbę odsłon. Brytyjski naród już od wielu miesięcy czekał na pojawienie się trzeciego Royal Baby. Przypomnijmy, że narodziny członków brytyjskiej rodziny królewskiej są wielkim wydarzeniem nie tylko w krajach, w których monarcha Zjednoczonego Królestwa jest nominalną głową państwa.

Brytyjczycy świętują na ulicy i gratulują Kate i Williamowi. My również gratulujemy parze książęcej i życzymy wszystkiego co najlepsze!

Źródło: Ok! Magazine/Hello!/Viva!/Instagram.com/Twitter

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy