Księżna Kate
fot. ONS

Księżna Kate planuje rodzić pod hipnozą?

W kwietniu 2018 roku na świecie pojawi się trzecie dziecko Kate i Williama. Zamiast tradycyjnej techniki porodowej, księżna Kate wybrała bardzo kontrowersyjną metodę, tzw. hypnobirthing.
Księżna Kate
fot. ONS
Trzecie dziecko Williama i księżnej Kate ma przyjść na świat w kwietniu 2018 roku, w szpitalu św. Marii w Paddington. To ten sam szpital, w którym na świat przyszli książę George i księżniczka Charlotte. 

Przy obu porodach księżnej Kate pracowało 20 osób, które zostały wyselekcjonowane z całej grupy specjalistów. Kilka ostatnich miesięcy spędzili w pałacu, dokładnie monitorując stan zdrowia księżnej Kate i ich pociech. Wówczas mówiono, że księżna Kate zdecydowała się na tradycyjną technikę porodową. Jak podaje „Sunday Times”, tym razem księżna Cambridge postanowiła spróbować nowej techniki, tzw. hypnobirthing.

Niekonwencjonalna metoda

Zagraniczne źródła informacyjne podają, że księżna Kate zostanie poddana hipnozie podczas porodu! Jak podaje „RadarOnline” położne londyńskiego szpitalu św. Marii w Paddington w lutym rozpoczną intensywny kurs „hipnoporodu”, metody, którą księżna Kate chce zastosować podczas porodu.  Skąd pomysł na zastosowanie tak niekonwencjonalnej techniki?
Redakcja poleca: Czy księżna Kate jest w trzeciej ciąży? [WIDEO]
Od kilku miesięcy media co chwila donoszą o kolejnej ciąży brytyjskiej pary książęcej. Tym razem tajemnice miał zdradzić 3-letni książę Jerzy.

Czym jest hipnoporód?

„Hipnoporód” to zestaw technik relaksacyjnych, która mają ułatwić kobietom poród. Według źródeł Baby Center, umysł rodzącej kobiety podświadomie uwalnia hormony stresu. Organizm wchodzi w stan walki lub obrony, co prowadzi do napięcia mięśni. W wyniku tego poród staje się bardzo bolesny. Podczas hipnoporodu kobieta poddawana jest różnym technikom relaksacyjnym, które mają rozluźnić mięśnie i wywołać hormony szczęścia. To powoduje, że ciężarna czuje mniej bólu i cały poród przebiega łagodniej.  Aby jednak móc skorzystać z tzw. techniki hipnotycznej relaksacji podczas porodu, jeszcze w czasie ciąży należy rozpocząć naukę wchodzenia w taki stan autohipnozy.

To czy księżna Kate podda się hipnozie podczas porodu nie zostało jeszcze ostatecznie potwierdzone. Jak podaje „RadarOnline”, 22 położne londyńskiego szpitalu w przyszłym miesiącu przejdą specjalne szkolenie z tej metody.

Źródło: viva.pl

Zobacz także:

Oceń artykuł

Ocena 1 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy