księżniczka Charlotte rozpoczęła szkołę
fot. ons.pl

Jak ubrać przedszkolaka? Tak jak księżna Kate ubrała Charlotte!

Pasowanie na przedszkolaka – już niedługo przed maluchami. Jeżeli nie masz odpowiedniego stroju, może spodoba ci się, jak Kate ubrała swoją córeczkę.
Agnieszka Majchrzak
księżniczka Charlotte rozpoczęła szkołę
fot. ons.pl
Dla księżniczki Charlotte powoli kończy się czas absolutnie beztroskiego dzieciństwa. Dziewczynka właśnie rozpoczęła naukę w zerówce. Kate bardzo ładnie ubrała dzieci na tę okoliczność, a ich strój wart jest skopiowania. Takie ciuszki nigdy nie wychodzą z mody!

Charlotte już zaczęła naukę

W Anglii dzieci bardzo wcześnie idą do szkoły – 4-latki do tzw. reception, czyli odpowiednika polskiej zerówki, zaś 5-latki już do pierwszej klasy.

Ten dzień był wyjątkowy w rodzinie Kate i Williama - czwarta w kolejce do brytyjskiego tronu 4-letnia księżniczka Charlotte po raz pierwszy poszła do szkoły. Wszyscy byli przejęci, chociaż podobno najmniej dziewczynka. Nie od dziś wiadomo, że mała księżniczka jest charakterna i rośnie na indywidualistkę.

Na zdjęciach z rozpoczęcia roku szkolnego, które obiegły wszystkie media, widzimy piękny obrazek szczęśliwej rodziny – jest Kate i William, Charlotte i jej starszy brat George. Witają się z dyrektorką szkoły.
 
Redakcja poleca: Książę George i księżniczka Charlotte w Polsce!
Zobacz, jak wyglądały dzieci pary książęcej podczas wizyty w naszym kraju. I dlaczego oczy świata skupiają się na tych maluchach?

Być jak księżniczka 

Na tę uroczystość Kate ubrała dzieci w mundurki szkolne. Charlotte miała na sobie białą bluzkę z zaokrąglonym kołnierzykiem, granatową spódniczkę w tym samym kolorze i kardigan, z czerwonymi lamówkami na kieszonkach i przy dekolcie. Sweterek zdobił na piersi herb szkoły. Na nogach księżniczka miała białe skarpetki i eleganckie buciki z paskiem.
 


Także George był ubrany w podobnym stylu, tyle tylko, że miał krótkie spodenki. To stara brytyjska tradycja, że chłopcy chodzą w szortach. Spodnie są odpowiednie dla starszych, natomiast spodenki u chłopca to jeden z cichych wyznaczników warstwy społecznej. I chociaż czasy powoli się zmieniają, para długich spodni u chłopca nadal jest znakiem klasy średniej. Dlatego dzieci z rodziny królewskiej i arystokracji chodzą w krótkich spodenkach.
 

Elitarna edukacja królewskich dzieci

Dzieci Kate i Williama uczą się w Thomas's Battersea School. To elitarna placówka, która znajduje się na pierwszych miejscach rankingów szkół podstawowych w Wielkiej Brytanii. Za rok nauki trzeba zapłacić około 90 tys. złotych.

Szkoła nie będzie esksponować pochodzenia księżniczki i będzie ona zapisana w dzienniku klasowym pod nazwiskiem Charlotte Cambridge. To i tak nie zmienia faktu, że placówka jest wyjątkowa i uczęszczanie do niej świadczy o przynależności do elity. Do znanych jej absolwentów należą piosenkarka Florence Welch oraz aktorka i modelka Cara Delevingne.

Już czterolatki uczą się języka francuskiego, podstaw liczenia, sztuki, muzyki, aktorstwa i baletu. Charlotte będzie dużo rysować i słuchać czytanych historii. Razem z dziećmi będzie uczyć się, jak rozwiązywać problemy, jak być bezpiecznym, jak czerpać radość z życia i jak wyglądają dobre relacje między ludźmi. Sporo czasu będzie spędzać na dworze i będzie uczyć się ekologii.

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość w życiu dziecka, ale i jego rodziców. Maluchy po raz pierwszy mają możliwość wystąpienia przed publicznością i zaśpiewania piosenki czy powiedzenia krótkiego wierszyka. Tak więc, jeżeli zastanawiacie się, w co ubrać waszego dumnego przedszkolaka, to być może strój Charlotte i George'a będzie dla was inspiracją.

Źródło: tvn24.pl, rmf.fm
  [content:0_27226,0_10973,2_1333,1_3619:GALGallery]  
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy