GRY
 
 

„Księżniczka na ziarnku grochu” w Domu Kultury w Rybniku – Boguszowicach

10.06.2012r.,godz.16:00 Dom Kultury w Rybniku – Boguszowicach serdecznie zaprasza na spektakl Teatru Szydło.

Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach
Spektakl utrzymany w konwencji baśniowej, nie pozbawiony jest jednak nawiązań do współczesności. Każda postać, choć fikcyjna i bajkowa, śmiało może znaleźć swoje odpowiedniki w realnym świecie. Żona wariatka, irytująco spokojny mąż i syn, który nie potrafi znaleźć sobie żony. Do tego wszystkiego kolega niezdara, który chodzi za synem jak cień i błazen, który obserwuje perypetie tej rodziny z ironią i  drwiną.  W spektaklu widz odnajdzie miłość, zazdrość, władzę, rywalizację i  zawiść. To historia, która bawić będzie nie tylko dzieci, ale również dorosłego widza. Teatr Szydło postanowił zrobić spektakl dla najmłodszych. Aktorzy chcieli zmierzyć się z najbardziej wymagającą publicznością. Spontaniczność, szczerość i bezpretensjonalność dzieci stała się wyzwaniem dla aktorów. Nie zapomnieli jednak o widzach dorosłych, dlatego spektakl pełen jest dowcipnych dialogów i aluzji do współczesnej rzeczywistości.

W spektaklu występują: Król – Arek Drzeniek, Królowa – Magda Kuś, Książę – Przemek Koszowski, Ochmistrzyni – Daria Sobik, Paź I – Tomasz Szlezak, Paź II – Marcin Ptaszyński, Błazen - Kamil Folwarczny, Księżniczka Srebrna Chmurka – Karolina Malinowska, Księżniczka Marcepanu – Gosia Kaźmierczak, Księżniczka Wędrowniczka - Monika Nowak, Księżniczka Zwinnonóżka – Magda Banot, Pirlipatka – Hania Kołek, panna służebna – Natalia Naklicka, służący – Witek Hojka, Giermek księcia - Piotr Holona

Reżyseria: Dorota Krawczyk, 
Światło: Jerzy Bularz, 
Dźwięk: Sławomir Ostrzołek / Zbigniew Iwaszkiewicz, 
Scenografia: Aleksander Wilkus / Andrzej Grzesik,
Kostiumy: Halina Szechowicz

bilet: 6 zł

Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach
Plac Pokoju 1
44-253 Rybnik
NIP: 642 21 55 018
Tel/fax: 32/ 42 52 016, kom. 601 337 991

 
 
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj