GRY
 
 

Kto podejmuje decyzję na zakupach?

Nowe badania dowodzą, że do grona osób decydujących o zakupach domowych, doszła nowa osoba, której nikt wcześniej nie brał pod uwagę!

kto decyduje zakupy
fot. Fotolia
Kiedyś było nie do pomyślenia, by dzieci brały udział w poważnych decyzjach. Nowe badania wyraźnie wskazują, że coraz więcej rodziców traktuje swoje dzieci  na tyle poważnie, by liczyć się z ich zdaniem.

Badania Kids Power wykonane przez agencję IQS dowodzą, że coraz częściej dzieci są decydentami w domu. Nie tylko odnośnie umeblowania własnego pokoju, pościeli, czy zakupu zabawek. Coraz częściej słuchamy ich opinii odnośnie tego, gdzie wyjedziemy na wakacje, jak spędzimy wolny czas, czy jak umeblować inne pokoje w domu. Dzieci, które mają też kieszonkowe, stają się realną grupą zakupową, która jest pomijana przez firmy. 

Wybór nowych mebli, nowego mieszkania, czy bardziej prozaicznie- zabawek, jedzenia, coraz częściej zależy od dzieci. Dopuszczamy je do głosu i liczymy się z ich opinią. Relacje rodzic - dziecko, wkraczają w inną fazę, a te znane z lat 80-tych i 90-tych, gdzie dzieci powinny siedzieć cichutko, gdy rodzice dyskutują, odchodzi na szczęście w  niepamięć.

Warto pamiętać, że dopuszczając do rozmowy dziecko, uczymy je podejmowania racjonalnych decyzji. Dziecko będzie obserwować jakimi kryteriami posługujemy się przy wyborze mebli, sprzętów, co ważnego jest przy wyborze zabawek, będzie się przyglądać,  które produkty spożywcze bierzemy z półki i dlaczego. Choć wydaje się, że ta wiedza jest dla dziecka nudna i bezużyteczna, na pewno będzie dobrze wykorzystana w przyszłości.

A Ty często robisz zakupy z dziećmi?

Zobacz także: Dwulatek w supermarkecie

 źródło: rzeczpospolita.pl
Redakcja poleca: Świąteczne prezenty dla dziecka wybierz w Hamleys! [WIDEO]
Szukasz oryginalnych pomysłów na gwiazdkowe prezenty dla dzieci? Zajrzyj koniecznie do pierwszego w Polsce sklepu z zabawkami Hamleys, w którym od 250 lat spełniają się marzenia dzieci!
Doładuj
Przeładuj