GRY
 
 

Które tłuszcze są najlepsze dla rozwoju malucha?

zapytajnik1.jpg
W początkowym okresie życia dziecko potrzebuje głównie tłuszczów nienasyconych (z cennymi wielonienasyconymi kwasami tłuszczowymi). Są one konieczne do prawidłowego rozwoju centralnego układu nerwowego – to podstawowy składnik tkanki mózgu i siatkówki oka. Biorą także udział w produkcji wielu hormonów, mają działanie przeciwzapalne, chronią dziecko przed alergią, są nośnikiem witamin A, D, E, K. Mają wpływ na ostrość widzenia, rozwój zdolności poznawczych, kojarzenia i zapamiętywania, a także na zdolności językowe.
Jednak w niemowlęcej diecie niezbędny jest też cholesterol (zawarty w tłuszczach nasyconych), który również sprzyja rozwojowi układu nerwowego. Znajduje się on w mleku mamy i niektórych mieszankach modyfikowanych, żółtku, maśle, mleku, twarożku.


Odpowiada: dr hab. Piotr Socha, pediatra gastroenterolog, Klinika Gastroenterologii, Hepatologii i Immunologii, Centrum Zdrowia Dziecka.
Redakcja poleca: Kupujemy krzesełko do karmienia - film
Po ukończeniu szóstego miesiąca życia dziecka stajesz przed wyborem krzesełka do karmiena. Podpowiadamy, jak wybrać krzesełko dla niemowlaka.

Ocena (1 ocena)

1.0
Doładuj
Przeładuj