Jak przeliczyć tygodnie ciąży na miesiące? [WIDEO]

Chciałabyś wiedzieć, który to miesiąc ciąży, a wszyscy operują tygodniami? Zobacz film i sprawdź, jak to przeliczyć.

Zobacz inne z serii: Ciąża bez tajemnic (16)

Zawsze myślałaś, że ciążę liczy się w miesiącach, a tu okazuje się, że wszyscy obliczają ją w tygodniach? Gubisz się w tym i nigdy nie wiesz, który to miesiąc ciąży? Zobacz nasz film i dowiedz się, jak przeliczać tygodnie ciąży na miesiące i już nigdy nie zastanawiaj się, w którym miesiącu ciąży akurat jesteś!

Który to miesiąc?

Zobacz, jak przelicza się tygodnie ciąży na miesiące i trymestry:
 
Który to miesiąc ciąży?
miesiąc tydzień trymestr
1. 1-4 1
2. 5-8 1
3. 9-13 1
4. 14-17 2
5. 18-22 2
6. 23-27 2
7. 28-31 3
8. 32-35 3
9. 36-40 3
     
Możesz też skorzystać z naszego kalkulatora tygodnia ciąży, żeby precyzyjnie obliczyć, który to tydzień, miesiąc i trymestr ciąży.

1 miesiąc ciąży – 1-4 tydzień ciąży

To początek 1 trymestru ciąży, wypada na pierwsze 4 tygodnie ciąży. To w tym czasie dochodzi do zapłodnienia, jeszcze nic nie widać, ale możesz zauważyć brak miesiączki. Kup test ciążowy!

2 miesiąc ciąży – 5-8 tydzień ciąży

W tym miesiącu wybierz się na wizytę do ginekologa, który będzie prowadził twoją ciążę. Najprawdopodobniej jesteś teraz bardzo senna (to przez hormony!) i całkiem możliwe, że męczą cię mdłości.

3 miesiąc ciąży – 9-13 tydzień ciąży

W trzecim miesiącu ciąży nadal czujesz się zmęczona, a twój brzuch zaczyna się delikatnie zaokrąglać. Pora na pierwsze ważne USG ciążowe!

4 miesiąc ciąży – 14-17 tydzień ciąży

Nareszcie rozpoczyna się 2 trymestr ciąży, a wraz z nim czujesz przypływ energii. Twój brzuszek też już jest widoczny. Wykorzystaj ten czas ciąży na wizytę u stomatologa.

5 miesiąc ciąży – 18-22 tydzień ciąży

W tym miesiącu mija połowa ciąży. 5 miesiąc jest ważny, bo to teraz poczujesz pierwsze ruchy dziecka, prawdopodobnie poznasz też jego płeć. Nie zapomnij o USG połówkowym!

6 miesiąc ciąży – 23-27 tydzień ciąży

Twój brzuch w 6 miesiącu ciąży jest już bardzo widoczny. Być może i ciebie dopadła częsta dolegliwość ciążowa, czyli problemy ze snem. W tym miesiącu powinnaś wykonać test obciążenia glukozą, żeby wykluczyć cukrzycę ciążową!


7 miesiąc ciąży – 28-31 tydzień ciąży

To już 3 trymetr ciąży! Nic dziwnego, że czujesz się ociężała, skoro twój brzuch jest coraz większy. Być może cierpisz też z powodu obrzęków stóp. Wybierz teraz szpital, w którym chcesz urodzić, jeśli nie zrobiłaś tego do tej pory.

8 miesiąc ciąży – 32-35 tydzień ciąży

Nie jest łatwo! Brakuje ci tchu i pojawiają się skurcze Braxtona-Hicksa (przepowiadające). W 8 miesiącu ciąży czeka cię też ostatnie obowiązkowe USG.

9 miesiąc ciąży – 36-40 tydzień ciąży

Spakowałaś torbę do szpitala? To już prawie koniec ciąży, teraz wizyty u ginekologa będą odbywać się co tydzień.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy