Kubek termiczny dla dzieci
fot. Adobe Stock

Kubek termiczny dla dzieci: najlepsze kubki do szkoły dla dziewczynki i chłopca [RANKING]

Dobry kubek termiczny dla dzieci to praktyczny przedmiot. Jeśli kupisz kubek atrakcyjny dla dziecka, będzie on zachęcał do częstszego picia. Ale to nie wszystkie jego zalety, bo najlepsze kubki termiczne utrzymują stałą temperaturę napoju przez wiele godzin, są poręczne i mają wygodne ustniki. Wybór ułatwi nasz ranking kubków termicznych do szkoły dla dzieci.
Ewa Janczak-Cwil
Kubek termiczny dla dzieci
fot. Adobe Stock
Kubek termiczny dla dzieci pomoże przyzwyczaić dziecko do częstego picia wody. A o konieczności nawadniania się nie trzeba już nikogo przekonywać. Dzieci ze względu na niską masę ciała są szczególnie narażone na szybką utratę wody, dlatego na jesień i zimę warto kupić kubek termiczny. Dobre kubki ze stali nierdzewnej długą utrzymują temperaturę napoju, a dzięki wygodnym ustnikom i zabawnym kształtom dzieci chętnie z nich korzystają. Kubek termiczny do szkoły to obowiązkowy zakup dla chłopca i dziewczynki.

Spis treści:
Najlepsze kubki termiczne dla dzieci: RANKING
  1. Kubek termiczny z motywami Star Wars, ok. 30 zł
  2. Kubek termiczny bidon z uchwytami, ok. 30 zł
  3. Nowoczesny kubek termiczny termos, ok. 30 zł
  4. Kubek termiczny w kształcie kotka, ok. 50 zł
  5. Kubek termiczny Munchkin dla dziewczynki, ok. 95 zł
  6. Kubek termiczny ze słomką dla chłopca, ok. 95 zł

Po co dziecku dobry kubek termiczny?

Kubek termiczny utrzymuje długo wysoką temperaturę płynów i jest świetnym rozwiązaniem do szkoły, na wszelkiego rodzaju podróże i wycieczki, zamiast klasycznego termosu. Ciepłe napoje, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, bardzo szybko tracą temperaturę, a przecież dzieci często się rozpraszają i zapominają o piciu. Kubek termiczny zapewnia więc dziecku dostęp do ciepłego napoju na dłużej.

Kubek termiczny dla dzieci jest dostosowany do ich potrzeb. Ma mniejsze rozmiary, często uchwyt, a nawet specjalny ustnik, dzięki któremu łatwiej jest wypić napój bez rozlewania. Ponadto kubek termiczny projektowany jest tak, aby wyglądał atrakcyjnie dla dzieci. Najlepsze kubki termiczne są dostępne w wielu kształtach, kolorach i nadrukach – od postaci z kreskówek po idoli muzycznych i gwiazdy sportu.

Ile kosztuje kubek termiczny?

Cena dziecięcych kubków termicznych waha zwykle się od 20 do 100 zł. Można je znaleźć w sklepach internetowych lub stacjonarnych z akcesoriami dla dzieci. Najlepiej wybrać kubek termiczny razem z dzieckiem przez internet. Zakupy w sieci są bezpieczne, a kupujący ma aż 30 dni na zwrot towaru.

Jaki kubek termiczny wybrać dla dziecka?

Dobry kubek termiczny dla dziecka jest bezpieczny, wykonany z tworzywa dostosowanego do kontaktu z żywnością. Najlepsza jest stal nierdzewna, która nie wchodzi w reakcję ze składnikami napojów. Ważna jest też informacja o czasie, przez jaki kubek termiczny utrzymuje temperaturę napoju.

Dla dziecka warto kupić kubek termiczny z ustnikiem i uchwytami. Starszym dzieciom wystarczy kubek-termos – bez uchwytów i ustników.
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!

Najlepsze kubki termiczne do szkoły: RANKING

1. Kubek termiczny Star Wars, ok. 30 zł

Pojemnik kubka termicznego mieszczący 400 ml wykonano ze stali nierdzewnej. Zakrętka z tworzywa z automatycznym korkiem typu clik-clak. Termoizolacja próżniowa. Kubek utrzymuje temperaturę do 6 godzin. Na obudowie nadruk, który spodoba się każdemu miłośnikowi Gwiezdnych Wojen.
 
kubek termiczny dla dzieci star wars
MUNCHKIN TERMOS KUBEK TERMICZNY BOX NIEKAPEK
ALLEGRO

2. Kubek termiczny bidon z uchwytami, ok. 30 zł

Kubek wykonany ze stali nierdzewnej. Ma pojemność 300 ml. Jego ścianki izolowane są próżniowo. Rączki zrobiono z tworzywa PP. Zakrętka ma przykrywkę otwieraną przyciskiem. Pod przykrywką znajduje się ustnik połączony z rurką sięgającą do wnętrza pojemnika na napój. Kubek termiczny nadaje się do napojów zimnych i gorących. Do wyboru różne kolory.
 
kubek termiczny dla dzieci z uchwytami
KUBEK TERMICZNY DLA DZIECKA BIDON Z RĄCZKĄ
ALLEGRO

3. Nowoczesny mały kubek termiczny termos, ok. 30 zł

Kubek termiczny zrobiony ze stali nierdzewnej ze szczelną zakrętką z tworzywa. Zmieści 350 ml napoju. Utrzymuje temperaturę przez 6-12 godzin. Zastosowana izolacja próżniowa. Kubek ma 8 cm średnicy, jest lekki (200 g) i bardzo poręczny. Dostępny w 6 wersjach kolorystycznych – każda z innym zwierzęcym nadrukiem. Nie nadaje się do mycia w zmywarce.
kubek termiczny dla dzieci nowoczesny
KUBEK TERMICZNY DLA DZIECI PANDA
ALLEGRO

4. Kubek termiczny w kształcie kotka, ok. 50 zł

Kubek ma pojemność 300 ml, jest lekki, wykonany ze stali nierdzewnej. Na nakrętce umieszczono zabawne uszy oraz zawieszkę pomocną w trzymaniu kubka. Dostępny w 4 wersjach kolorystycznych.
 
kubek termiczny dla dzieci kotek
MAŁY KUBEK NA KAWĘ TERMICZNY MIS-IU DLA DZIECI
ALLEGRO

5. Kubek termiczny Munchkin dla dziewczynki, ok. 95 zł

Uroczy kubek termiczny przypominający kota. Utrzymuje temperaturę napoju do 15 godzin. Izolowany próżniowo, zrobiony ze stali nierdzewnej. Mieści 237 ml płynu. Wygodne uchwyty pasują do dziecięcych rączek. W zakrętce klapka oraz ustnik. Nadaje się dla dzieci od 18. miesiąca życia. Dostępny w kolorach: różowym, zielonym i fioletowym.
 
kubek termiczny dla dzieci Munchkin
MUNCHKIN TERMOS KUBEK TERMICZNY BOX NIEKAPEK
ALLEGRO

6. Kubek termiczny ze słomką dla chłopca, ok. 95 zł

Kubek termiczny zrobiony ze stali nierdzewnej z wieczkiem z tworzywa. Klapka otwierana przyciskiem. Pod nią ustnik połączony z rurką. W wieczku znajduje się też otwierany uchwyt służący do przenoszenia kubka. Od spodu antypoślizgowa stopka. Pojemność 355 ml. Ciepło trzyma do 8 godzin, zimno – do 12. Dostępny w 13 wersjach kolorystycznych.
 
kubek termiczny termos do szkoły
KUBEK TERMICZNY DLA DZIECI ZE SŁOMKĄ
ALLEGRO

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy