teatr groteska kraków

Kukułcze jajo czyli ptasie przygody misia - premiera w Grotesce

8, 9.06.2012r., Teatr Lalki, Maski i Aktora Groteska zaprasza na kolejną PREMIERĘ SPEKTAKLU SCENY DLA DZIECI pt.: Kukułcze jajo czyli ptasie przygody misia
teatr groteska kraków
Kukułcze jajo czyli ptasie przygody misia

reżyseria: Grzegorz Kwieciński
scenografia : Przemysław Karwowski
muzyka: Krzysztof Dzierma
choreografia : Marzenna Biesiadecka
inspicjent: Łukasz Rutkowski

Obsada: Miś - Olga Przeklasa Kukułka, Ptaki - Katarzyna Kopczyk Kura, Ptaki - Barbara Cieślak Tata Miś - Krzysztof Grygier Lis - Adam Godlewski Pan Dudek, Ptaki - Michał Snarski

Bohaterem przedstawienia Kukułcze jajo czyli ptasie przygody Misia jest Miś o bardzo dobrym serduszku. Gdy pewnego razu znajduje w lesie porzucone kukułcze jajo bez wahania postanawia je wysiedzieć. Decyzja ta staje się początkiem wielu zabawnych przygód, w które zamieszani są liczni mieszkańcy lasu: rozćwierkane Ptaki, przebiegły Lis i z pozoru surowy Tata Misia – Niedźwiedź. Pełna ciepła i humoru opowieść uczy, że niejednokrotnie warto schować honor do kieszeni, kiedy w grę wchodzi pomoc słabszym. Wysiadujący jajo Miś wcale nie staje się pośmiewiskiem, ale leśnym bohaterem, a w dodatku wysiaduje sobie siostrzyczkę. Przedstawienie pokazuje także jak ważna jest tolerancja dla Inności.

Spektakl zainspirowany kanonicznym utworem dramaturgii dziecięcej Tymoteusz wśród ptaków Jana Wilkowskiego przeznaczony jest dla dzieci najmłodszych.

Teatr Lalki, Maski i Aktora GROTESKA
ul. Skarbowa 2
31-121 Kraków

Redakcja poleca: Szczepienia – przed jakimi chorobami chronią? [WIRTUALNE WARSZTATY]
Gruźlica, błonica, tężec, krztusiec, polio to choroby, które dzięki szczepieniom obowiązkowym prawie udało się wyeliminować. Czy to oznacza, że już nigdy nie wrócą? Jak się objawiają i jakimi powikłaniami grożą? Dowiesz się tego, uczestnicząc w bezpłatnych wirtualnych warsztatach, na które zapraszamy wraz z dr n. med. Anetą Górską-Kot, pediatrą.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy