kulki magnesowe neodymowe niebezpieczne
fot. Facebook

Lekarze w SZOKU: usuwają z brzuchów dzieci groźne zabawki! „Wyrzućcie to dziadostwo z domu”

Kolejne dzieci trafiły do szpitala z niebezpiecznymi przedmiotami w układzie pokarmowym. Lekarze alarmują: to groźne dla zdrowia i życia zabawki, nie nadają się na prezent dla dziecka! Tymczasem kulki magnetyczne to ostatnio prawdziwy hit i rodzice wciąż masowo je kupują.
Magdalena Drab
kulki magnesowe neodymowe niebezpieczne
fot. Facebook
Kulki magnetyczne zagrażają zdrowiu i życiu dzieci − ostrzegają lekarze, a na Facebooku furorę robi post z szokującymi zdjęciami zrobionymi przez jedną z lekarek. Widać na nich wyraźnie, jakie szkody mogą wyrządzić w organizmie dziecka magnetyczne kulki. Zabawki wydobyte z brzucha kilkulatka są bardzo duże i działają jak magnes, a więc sczepiają się ze sobą. Kulki neodymowe mogą prowadzić do niedrożności, a nawet przedziurawić przewód pokarmowy!

Kulki magnetyczne niebezpieczne dla dzieci!

Z kulek magnetycznych można budować rozmaite konstrukcje, bo zabawki łatwo łączą się ze sobą, a do tego są kolorowe i atrakcyjne dla dzieci. Niestety, stanowią też poważne niebezpieczeństwo! Niedawno krakowscy lekarze usunęli aż 50 magnetycznych zabawek z brzucha dziecka. Teraz kolejne dzieci trafiają do szpitali po połknięciu magnesowych kulek. To już prawdziwa zmora − alarmują lekarze!

Aby unaocznić rodzicom zagrożenie, lekarka Magdalena Dobrowolska zamieściła na Facebooku drastyczne zdjęcia kulek wyjętych ostatnio z brzucha dziecka. To cały sznur magnetycznych zabawek, który utkwił w przewodzie pokarmowym. Na szczęście szybka interwencja lekarzy uchroniła malucha przed uszkodzeniami narządów wewnętrznych. „Dziś kulki nie zrobiły „dziury” w przewodzie pokarmowym, ale gdyby poleżały tam jeszcze kilka dni to pewnie by tak się stało...” − napisała Dobrowolska.

I dodała: „Jeśli macie to w domu, wyrzućcie to dziadostwo i nigdy nie kupujcie tej pseudozabawki”.
Uwaga, kulki neodymowe to nie jest dobra zabawka dla dzieci! Kulki magnetyczne mogą powodować zadławienie, zwierać się ze sobą, prowadzić do odleżyn, niedrożności i przetok wewnątrzjelitowych. Dzieci, które połkną kulki, najczęściej wymagają operacji chirurgicznych.

 

Zobacz też:
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy