kulki magnesowe neodymowe niebezpieczne
fot. Facebook

Lekarze w SZOKU: usuwają z brzuchów dzieci groźne zabawki! „Wyrzućcie to dziadostwo z domu”

Kolejne dzieci trafiły do szpitala z niebezpiecznymi przedmiotami w układzie pokarmowym. Lekarze alarmują: to groźne dla zdrowia i życia zabawki, nie nadają się na prezent dla dziecka! Tymczasem kulki magnetyczne to ostatnio prawdziwy hit i rodzice wciąż masowo je kupują.
Magdalena Drab
kulki magnesowe neodymowe niebezpieczne
fot. Facebook
Kulki magnetyczne zagrażają zdrowiu i życiu dzieci − ostrzegają lekarze, a na Facebooku furorę robi post z szokującymi zdjęciami zrobionymi przez jedną z lekarek. Widać na nich wyraźnie, jakie szkody mogą wyrządzić w organizmie dziecka magnetyczne kulki. Zabawki wydobyte z brzucha kilkulatka są bardzo duże i działają jak magnes, a więc sczepiają się ze sobą. Kulki neodymowe mogą prowadzić do niedrożności, a nawet przedziurawić przewód pokarmowy!

Kulki magnetyczne niebezpieczne dla dzieci!

Z kulek magnetycznych można budować rozmaite konstrukcje, bo zabawki łatwo łączą się ze sobą, a do tego są kolorowe i atrakcyjne dla dzieci. Niestety, stanowią też poważne niebezpieczeństwo! Niedawno krakowscy lekarze usunęli aż 50 magnetycznych zabawek z brzucha dziecka. Teraz kolejne dzieci trafiają do szpitali po połknięciu magnesowych kulek. To już prawdziwa zmora − alarmują lekarze!

Aby unaocznić rodzicom zagrożenie, lekarka Magdalena Dobrowolska zamieściła na Facebooku drastyczne zdjęcia kulek wyjętych ostatnio z brzucha dziecka. To cały sznur magnetycznych zabawek, który utkwił w przewodzie pokarmowym. Na szczęście szybka interwencja lekarzy uchroniła malucha przed uszkodzeniami narządów wewnętrznych. „Dziś kulki nie zrobiły „dziury” w przewodzie pokarmowym, ale gdyby poleżały tam jeszcze kilka dni to pewnie by tak się stało...” − napisała Dobrowolska.

I dodała: „Jeśli macie to w domu, wyrzućcie to dziadostwo i nigdy nie kupujcie tej pseudozabawki”.
Uwaga, kulki neodymowe to nie jest dobra zabawka dla dzieci! Kulki magnetyczne mogą powodować zadławienie, zwierać się ze sobą, prowadzić do odleżyn, niedrożności i przetok wewnątrzjelitowych. Dzieci, które połkną kulki, najczęściej wymagają operacji chirurgicznych.

 

Zobacz też:
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy