GRY
 
 

Kupiłybyście taki leżaczek dla niemowlęcia?

Ten kto wymyślił taki fotelik, zapomniał chyba o potrzebie bliskości z maleństwem!

leżaczek babocush
fot. źródło: netmums
Fotel z poduchą został wymyślony dla maluszków. Ma on zachęcać do leżenia na brzuszku, oraz pomagać dzieciom, które zmagają się z kolką. Tylko gdzie ciepło ciała mamy, gdzie odgłos bicia serduszka? Gdzie poczucie bliskości, które najbardziej uspokaja dzidziusia?

Jest wielu zwolenników takiego rozwiązania, ale i sporo przeciwników. Osoby zachwycone takim pomysłem argumentują, że daje to im więcej wolnego czasu. Zamiast leżeć godzinami z dzieckiem trzymanym na klatce piersiowej, kładą dziecko na poduszce i włączają wibracje, które uspokajają maleństwo, jednocześnie masując brzuszek. Przeciwnicy uważają zaś, że to kontakt z ciepłem ciała mamy bądź taty, jest najlepszą radą na wszelkie problemy dziecka i taki fotel kradnie wspólnie spędzany czas. Choć producenci leżaczka postarali się, by był on bezpieczny, innowacyjny i pomocny, mówi się, że to produkt dla "leniwych rodziców". Głównym zarzutem jest przede wszystkim brak poczucia bliskości oraz utrudnianie tworzenia silnych więzi z maluszkiem, zwłaszcza w chwilach złego samopoczucia. 

Siedzisko wibruje, imituje bicie serca mamy, otula pasami, by dziecko nie spadło i jednocześnie... separuje dziecko od rodziców. Daleko mu do rodzicielstwa bliskości, gdyż dziecko chce przecież czuć nasz zapach, nasze ciepło i słyszeć nasz głos, a nie ten puszczony z automatu.

Nawet lekarze pozostają sceptyczni, uznając, że dzieci mogą leżeć zbyt długo w takiej pozycji, gdyż rodzice będą dla spokoju pozostawiać je w takiej pozycji dłużej, niż leżałyby u nich na brzuszku.

A jak Wy uważacie? Kupiłybyście taki leżaczek dla swojego dziecka, czy wolicie jednak tradycyjne wspólne leżakowanie?
Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.
Doładuj
Przeładuj