kombinezon zimowy dla niemowlęcia
fot. Fotolia

Kupujemy kombinezon na zimę dla niemowlaka – na co zwrócić uwagę?

Kombinezon zimowy dla niemowlęcia musi być nie tylko ciepły, ale też jednocześnie łatwy do założenia i zdjęcia. Na co zwrócić uwagę podczas kupna?
Sylwia Niemczyk
kombinezon zimowy dla niemowlęcia
fot. Fotolia
Zastanawiasz się, jaki kombinezon zimowy dla niemowlaka będzie najlepszy? Przede wszystkim pamiętaj, że kombinezon posłuży dziecku przynajmniej przez 4 miesiąca – niemowlę w tym czasie na pewno zdąży choć raz albo dwa razy zmienić rozmiar ubranek. Nie kupuj więc idealnie dopasowanego kombinezonu, ale o rozmiar większy niż ubranka, jakie nosi aktualnie dziecko. Nie przesadź jednak w drugą stronę: jeżeli będzie za luźny, dziecku może być w nim za zimno! 

Dla najmłodszych dzieci najlepiej wybrać kombinezon jednoczęściowy, który rozpina się na całej długości – dzięki temu bardzo łatwo się go zakłada albo zdejmuje (nawet, gdy dziecko zaśnie na spacerze). 

Dla najmłodszych niemowląt warto kupować kombinezony z doszytymi lub dopinanymi bucikami. Niemowlęta nie muszą mieć oddzielnych butów zimowych, bo i tak nie będą wychylać nosa z wózka.

Zamiast tradycyjnego kombinezonu możesz wybrać też kombinezon-śpiworek. Maluchowi będzie w nim tak samo ciepło, a do tego będzie miał większą swobodę ruchów. 

Kup online: 

1. Kombinezon jednoczęściowy, Steiff, Zalando.pl, cena: 419 zł. 

2. Kombinezon na zimę, 5.10.15, cena promocyjna: 111,99 zł

3. Kombinezon-śpiworek, Cool Club


4. Kombinezon zimowy, 5.10.15, cena promocyjna: 99,99 zł

5. Kombinezon niemowlęcy, Kanz, Zalando.pl, cena: 199 zł

6. Kombinezon dwuczęściowy, Cool Club

7. Kombinezon niemowlęcy, 5.10.15, cena promocyjna: 109,99 zł

8. Kombinezon niemowlęcy, Cool Club, cena: 139,99 zł 

9. Kombinezon niemowlęcy, Cool Club

Redakcja poleca: Pasta z fluorem: czy jest szkodliwa dla dzieci? [WIDEO]
Pasta z fluorem stosowana w odpowiedniej ilości jest bezpieczna. Dr hab. Dorota Olczak-Kowalczyk z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego podkreśla, że najważniejsze jest to, by stosować taką pastę w odpowiednich ilościach. Dla małego dziecka wystarczy odrobina.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy