kurs pierwszej pomocy, nauka pierwszej pomocy w szkole
fot. Fotolia

Kurs pierwszej pomocy w szkole – podpisz się pod petycją WOŚP

Kurs pierwszej pomocy jest przeprowadzany w wielu szkołach podstawowych. Jest bezpłatny, dostosowany do małych dzieci, ale nie jest obowiązkowy. Zmień to, podpisz petycję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, by i twoje dziecko miało szansę nauczyć się, jak ratować życie!
Aleksandra Sokalska
kurs pierwszej pomocy, nauka pierwszej pomocy w szkole
fot. Fotolia
Kursy pierwszej pomocy stają się coraz bardziej popularne. I dobrze, bo dzięki nim coraz więcej osób potrafi wykonać resuscytację, nie panikuje w razie nagłego wypadku, tylko potrafi sprawnie zareagować: wezwać pogotowie i udzielić odpowiedniej pomocy poszkodowanemu.

Kursy pierwszej pomocy dla dzieci

Takie kursy powinny przechodzić już dzieci, bo dzięki temu sprawne pomaganie będą miały we krwi. Z tego założenia wyszła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, powołując do życia program edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować". Program powstał w kwietniu 2006 roku. Dzięki niemu dzieci w pierwszych klasach szkoły podstawowej uczą się zasad udzielania pierwszej pomocy. Do programu szkoły zgłaszają się dobrowolnie. Fundacja edukuje wtedy nauczycieli takiej placówki i dostarcza im oraz uczniom materiały dydaktyczne (podręczniki, fantomy itp.). Do tej pory programem objęto 26 893 nauczycieli z 12 160 szkół, a kurs przeszło już ponad 2 miliony dzieci!
Redakcja poleca: Babyonline razem z WOŚP: rekord w jednoczesnej resuscytacji po raz 3! [WIDEO]
Załoga Babyonline już 3 raz biła rekord w jednoczesnej resuscytacji z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Zobacz film z naszego udziału w akcji WOŚP: czy wszystko się udało?

Obowiązkowy kurs pierwszej pomocy w szkole

Jednak nie wszystkie szkoły zgłaszają się do programu. Nie wszystkie przykładają się w równym stopniu do przekazywania wiedzy o pierwszej pomocy uczniom. Rozwiązaniem tych problemów byłoby wprowadzenie lekcji z pierwszej pomocy jako przedmiotu obowiązkowego w szkole podstawowej. Dzięki temu wszystkie dzieci w Polsce uczyłyby się na tym samym poziomie udzielania pierwszej pomocy. Jeśli chcesz, by twoje dziecko miało zapewnioną taką edukację, podpisz petycję do Minister Edukacji

Uważasz, że każdy uczeń szkoły podstawowej powinien obowiązkowo uczyć się udzielania pierwszej pomocy? Podpisz petycję.  

Nie jesteś jeszcze przekonana? Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj wywiad z Jurkiem Owsiakiem
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy