Kurtka narciarska dla dziecka
fot. AdobeStock

Kurtki narciarskie dla dzieci: jak wybrać? [PORADNIK]

Kurtka powinna być przede wszystkim wygodna, lekka i niekrępująca ruchów oraz super ciepła. Mamy kilka ciekawych modeli!
Dominika Bielas
Kurtka narciarska dla dziecka
fot. AdobeStock
W tym roku zima nas wyjątkowo rozpieszcza. Większość dzieci jeszcze nie zdążyła założyć kombinezonu. Jednak jeśli masz w planach wyjazd na narty, to konieczie musisz pomysleć o odpowiednim stroju dla malucha.

Parametry kurtki narciarskiej

Jeśli planujecie aktywny wypoczynek na stoku, musisz wiedzieć, że puchowa kurtka niekoniecznie się sprawdzi, strój dla narciarza powinien być lekki i nie krepować ruchów. Podczas zakupów zwróć uwagę na to, z jakiego materiału wykonano kurtkę. Powinna być wodoodporna, wiatroszczelna, a także oddychająca, aby pot w postaci pary wodnej swobodnie wydostawał się na zewnątrz, a nie pozostawał na skórze dziecka (przez to malec może marznąć). Popularne, niedrogie membrany stosowane w ubraniach dla narciarzy rekreacyjnych charakteryzują się przeważnie wodoodpornością na poziomie ok. 5000 mm i oddychalnością 5000 g. Takie parametry powinny także w zupełności wystarczyć twojemu dziecku. Twoja pociecha będzie naprawdę dobrze chroniona w czasie szaleństw na stoku, postaw na model z membraną Gore-Tex.
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!

Cechy kurtki narciarskiej dla dzieci

Dobrym wyborem będzie kurtka posiadająca zapięcia lub ściągacze na nadgarstkach oraz patki osłaniające zamki. Praktyczna kurtka narciarska dla dziecka powinna także posiadać kieszonkę na skipass oraz na odtwarzacz MP3, czy inny gadżet. Kaptur powinien być odpinany i ocieplany od środka polarem. Warto zwrócić uwagę na to by był na tyle duży, by dało się go założyć na kask narciarski.

Jaki rozmiar kurtki wybrać?

Kurtka narciarska nie może być kupowana na wyrost. Zbyt mała kurtka będzie krępowała ruchy i utrudni jazdę na nartach, zbyt duża - nie zapewni odpowiedniej izolacji cieplnej, a w razie wywrotki dostanie się pod nią sporo śniegu. Kurtka taka nie musi być bardzo gruba. Parametry sprawiają, że jest odpowiednio ciepła. Pamiętaj, że dziecko na stoku będzie ciągle w ruchu. Dodatkowo maluchowi należy zakupić także odzieże bieliznę termiczną.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy