TOP laktatorów manualnych i elektrycznych

Laktator elektryczny czy manualny: jaki wybrać? [ranking laktatorów]

Laktatory ręczne są tańsze i pracują ciszej, natomiast laktaotry elektryczne, choć głośniejsze są bardziej wydajne. Podpowiadamy, co warto kupić.
Dominika Bielas
TOP laktatorów manualnych i elektrycznych
Laktator to urządzenie, które znajduje się na wielu wyprawkowych listach zakupowych dla niemowląt. Czy jest to zbędny wydatek, czy faktycznie niezbędny gadżet? Mamy, które korzystały, bardzo sobie chwalą taki zakup, ale co wybrać, gdy na półkach taki wybór. Zobacz najpopularniejsze laktatory.

TOP 10 laktatorów polecenych przez mamy

Laktator to najprościej mówiąc urzadzenie do odciagania mleka z piersi. Dzięki wytwarzanemu podciśnieniu mleko jest wysysane z piersi i zbiera się w specjalnym zbiorniczku. Potem odciągnięty pokarm można zamrozić lub przechować i podać dziecku, jeśli mama chce wyjść z domu. Laktator sprawdzi się także podczas nawału mlecznego (da ulgę obolałym piersiom), a także do pobudzenia laktacji, gdy pokarmu jest niewiele. Wiele mam stosuje także laktator, by utrzymać laktację na właściwym poziomie, jeśli regularne dostawianie dziecka do piersi nie jest możliwe, np. ze względów zdrowotnych. Samo odciąganie pokarmu nie jest trudne, jednak na rynku jest bardzo wiele różnych laktatorów, w bardzo zróżnicowanych cenach. Urządzenia takie dzielimy na ręczne i elektryczne.
Redakcja poleca: Czego brakuje w diecie kobiet karmiących piersią? - film
Niestety, kobiety karmiące piersią nie odżywiają się dobrze... Badania wykazały, że całkiem niepotrzebnie wykluczają ze swojej diety niektóre produkty - i choć robią to w trosce o dziecko, to nie jest to korzystne. Zobacz, co możesz poprawić w swojej diecie, jeśli karmisz piersią.

Laktatory elektryczne

Używanie laktatora elektrycznego nie wymaga siły i sprawdza się, jeśli chcesz pokarm trzeba odciągać często i w dużych ilościach (np. dziecko jest wcześniakiem karmionym sondą lub mama wraca do pracy).

Medela Swing Dwufazowy Laktator Elektryczny

Laktator Medela Swing
Cichy i kompaktowy idealnie nadaje się do dyskretnego odciągania pokarmu. Laktator posiada regulację ciśnienia, co zapewnia bezbolesne odciąganie oraz wysoką efektywność w krótkim czasie. Dzięki dwufazowej technologii łatwo można się przełączyć między trybem stymulacji a odciąganiem. Polecany szczególnie tym kobietom, które często odciągają pokarm – idealny dla mam, które pragną po powrocie do pracy zachować dalsze karmienie piersią. Zasilany jest zasilaczem lub 4 bateriami typu AA.

Canpol Babies laktator elektryczny EasyStart

Laktator Canpol Babies EasyStart

Laktator posiada trzystopniową regulację rytmu ssania wzorowaną na naturalnym, dwufazowym rytmie ssania dziecka. Tryb rozruchu odwzorowuje szybkie ssanie dziecka stymulujące wypływ pokarmu z piersi (I faza ssania), tryb naturalny oraz mocny odzwierciedlają wolne i głębokie ssanie mleka (II faza ssania). Pracuje bardzo cicho i jest kompatybilny z innymi akcesoriami Canpol. Ma zasilanie na baterie i sieciowe.

Lovi dwufazowy laktator elektryczny Prolacctis

Laktator elektryczny Lovi Prolactis
Laktator odwzorowuje naturalny dwufazowy przebieg funkcji ssania dziecka. Dzięki temu odciąga więcej mleka w krótszym czasie. Laktator zapewnia szybki i bezbolesne odciąganie pokarmu. 

Medela Mini Electric

Laktator elektryczny Medela Mini Electric
Mini Electric to bardzo poręczny i kompaktowy odciągacz, który można obsłużyć jedną ręką. Naśladuje rytm ssania dziecka, co umożliwia utrzymanie laktacji nawet przy dłuższej separacji od dziecka. Zasilany jest zasilaczem sieciowym lub 2 bateriami typu AA.

Lansinoh Elektryczny Laktator na dwie piersi

Laktator elektryczny Lansinoh
Poprzez podłączenie jednego lub dwóch przewodów może być używany jako pojedynczy, lub podwójny laktator. Zapewnia to maksimum pokarmu w krótkim czasie. Posiada 3 tryby odciągania pokarmu, by stymulować dobre wzorce karmienia naturalnego. W łatwy sposób mama może dostosować siły ssania, by maksymalizować produkcję pokarmu. Działa zarówno z zasilaczem sieciowym, jak i na baterie.

Lovi dwufaowy laktator elektryczny Expert

Laktator Lovi Expert

Innowacyjna zasada działania lejka (masuje, naciska, zasysa) inspirowana jest ułożeniem warg i języka dziecka na brodawce sutkowej. Laktator posiada funkcje 2-fazowości, co maksymalnie odwzorowuje proces ssania piersi przez dziecko. Intuicyjny panel dotykowy i czytelny wyświetlacz ułatwiają mamie odciąganie pokarmu.

Laktator Philips Avent SCF332/31

Laktator elektryczny Philips Avent
Jest to pojedynczy laktator elektryczny z nakładką masującą. Laktator charakteryzuje się wyjątkową konstrukcją, która sprawia, że pokarm trafia bezpośrednio do butelki lub pojemnika, nawet jeśli mama nie siedzi prosto. Można wybrać jedno z 3 ustawień odciągania — zgodnie ze swoimi preferencjami. Nakładka masująca ma miękką, aksamitną fakturę, która jest ciepła w dotyku — dzięki temu wygodnie i delikatnie stymuluje wypływ pokarmu. 

Laktatory ręczne

Laktatory ręczne mają prostszą budowę i zazwyczaj się sprawdzają, jeśli pokarm zamierzasz odciągać tylko od czasu do czasu.
 

Laktator ręczny Lovi Expert

Laktator ręczny Lovi expert
Laktator odzwierciedla 2-fazowy rytm ssania dziecka i umożliwia odciąganie pokarmu jedną ręką. Jest delikatny i skuteczny dzięki silikonowemu lejkowi i zastosowaniu technologii odciągania 3D Pumping (masowanie, naciskanie, zasysanie).  W zestawie znajdziesz kapsel  do szczelnego zamykania pokarmu oraz smoczek najmniejszym przepływie umożliwia podawanie pokarmu butelką, nie zaburzając odruchu ssania dziecka karmionego piersią.

Tommee Tippee Laktator Ręczny z acesoriami

Tommee Tippee Laktator Ręczny z acesoriami
Ręczna pompka umożliwia pełną kontrolę nad siłą odciągania pokarmu. Laktator składa się z trzech części i jest bardzo łatwy w czyszczeniu. Opakowanie można stosować jako pojemnik do sterylizacji elementów laktatora lub jako wygodne pudełko do przechowywania sprzętu używanego podczas karmienia piersią. W zestawie znajdziesz także pojemniki na przechowywania pokarmu i zapasowy zawór i wkładki laktacyjne.

Laktator ręczny Harmony Medela

Laktator ręczny Medela Harmony
Laktator jest mały i poręczny. Jego dfziałanie opiera się na 2-fazowym rytmie odciągania (faza wywołania wypływu – ssanie szybkie i płytkie oraz faza odciągania efektywnego – ssanie wolne i głębokie). Laktator Harmony firmy Medela nie wymaga zasilania elektrycznego ani baterii i jest niemal bezgłośny. 

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy