GRY
 
 

Lale niemalowane - warsztaty dla dziewczynek

22.10.2012r., godz.16:30 Warsztaty twórcze połączone z nauką białego śpiewu w Międzynarodowym Centrum Studiów i Spotkań im. Dietricha Bonhoeffera.

Warsztaty twórcze dla dziewcząt połączone z nauką białego śpiewu Nudzą Cię różowe ubranka, wszechobecne wizerunki Hannah Montana, Hello Kitty i inne tego typu słodkie gadżety?

Szukamy dziewcząt, które razem z nami zechcą wyśpiewać, wytupać i wykrzyczeć swoje potrzeby, marzenia, prawa… Będzie to śpiew ludowy, z wykorzystaniem tekstów oryginalnych pieśni, ale potraktowanych współcześnie, a może – jeśli tak się stanie podczas pracy warsztatowej – przeredagowanych i stworzonych na nowo przez uczestniczki zajęć.

Proponowane przez nas warsztaty twórcze dla dziewcząt poprzez różnego rodzaju aktywności takie jak: praca nad wykorzystaniem różnego rodzaju emisji głosu, nauka tekstów i melodii ludowych pieśni polskich, ale też pieśni bałkańskich czy serbskich, zajęcia rytmiczne oraz ruchowe uwzględniające naukę prostych choreografii mają pobudzić wyobraźnię uczestniczek i zaktywizować je. Tematyka spotkań ma na celu naukę kilku wybranych pieśni, rozbudzenie wyobraźni i pamięci ruchowej uczestniczek zajęć.

Efektem pracy warsztatowej będzie pokaz muzyczno-teatralny, którego scenariusz przygotują uczestniczki warsztatów pod kierunkiem instruktorek.

Warunki uczestnictwa
• wiek pomiędzy 10 a 15 lat
• zajęcia kierujemy do dziewcząt

pierwsze spotkanie – zapoznawcze – BEZPŁATNE
od listopada zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu cena karnetu: 50 zł
zgłoszenia: lale.niemalowane@gmail.com tel. 602 156 604

Międzynarodowe Centrum Studiów i Spotkań im. Dietricha Bonhoeffera
ul. Piotra Skargi 32
Szczecin

Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Doładuj
Przeładuj