Barbie Fashionistas 2020
fot. materiały prasowe

Barbie Fashionistas po chemioterapii, z bielactwem, protezą nogi i Ken z długimi włosami: dla każdego dziecka!

Firma Mattel promuje różnorodność. W tym celu na rynek wypuszcza nietypowe lalki z kolekcji Barbie Fashionistas. Zobacz, do kogo tym razem skierowane są nowe produkty.
Ewa Janczak-Cwil
Barbie Fashionistas 2020
fot. materiały prasowe
Lalki Barbie Fashionistas z kolekcji na 2020 rok uzupełnią nietypowe modele lalek, jakie firma Mattel wprowadza na rynek od 2015 roku. Do tej pory powstało 170 modeli. W tym roku na sklepowych półkach zjawią się kolejne, m.in.: Ken z rudymi lub długimi włosami, lalka bez włosów i z bielactwem. Nowa kolekcja pojawi się w polskich sklepach w lutym 2020 roku.

Wśród 170 mniej typowych modeli znajdują się lalki:
  • o 5 typach sylwetki,
  • z 13 różnymi kolorami oczu,
  • o 22 różnych odcieniach skóry,
  • o 94 różnych kolorach włosów,
  • z 76 różnymi fryzurami.

Lalki Ken też zaczęły się zmieniać. Mają cztery typy sylwetki, 18 rysów twarzy, dziewięć kolorów oczu, 13 odcieni skóry i 22 kolory włosów.

Nowe modele lalek są skierowane do dzieci, które do tej pory nie mogły znaleźć zabawki, z którą mogłyby się identyfikować. I nie chodzi tylko o chłopców zapuszczających włosy, ale też o dzieciaki zmagające się z różnymi chorobami i niepełnosprawnościami. Dlatego w nowej kolekcji znajdą się między innymi:

Barbie z protezą nogi

Ciemnoskóra laleczka ma protezę lewej nogi. Model powstał we współpracy z nastoletnią Jordan Reeves, której zależało na tym, aby niepełnosprawne dzieci mogły bawić się zabawkami podobnymi do nich samych. Wcześniej na rynek trafiła Barbie na wózku inwalidzkim.
Barbie z protezą
 
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!

Barbie bez włosów

Ten model to ukłon w stronę dzieci, które z różnych powodów straciły własne włosy, np. w wyniku chemioterapii. Laleczka poza brakiem włosów ma klasyczny wygląd lalki Barbie.
Barbie bez włosów

Barbie z bielactwem

"Łaciata" laleczka jest wynikiem pracy z lekarzem dermatologiem, który doradzał firmie, jak najdokładniej odwzorować objawy choroby. Prototyp tego modelu cieszył się w zeszłym roku olbrzymią popularnością na Instagramie @BarbieStyle.

Ken z długimi włosami

Bo kto powiedział, że chłopcy muszą mieć krótkie fryzury? Nowy Ken ma włosy do łopatek i wygląda naprawdę dobrze.
Ken z długimi włosami

Więcej o lalkach Barbie:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy