lalki reborn
fot. Adobe Stock

Lalki Reborn wyglądają jak prawdziwe niemowlęta [Przegląd modeli]

Są naprawdę niesamowite! Lalki Reborn można na pierwszy rzut oka pomylić z prawdziwym niemowlęciem. Zabawa nimi będzie dla dziecka wielka przyjemnością.
Ewa Janczak-Cwil
lalki reborn
fot. Adobe Stock
Na lalki Reborn mówi się czasem "sztuczne dzieci". I nie ma w tym określeniu wiele przesady. Tworzywo, z którego je wykonano, może do złudzenia przypominać skórę dziecka, mają włosy i rzęsy, fałdki na ciele, a czasem nawet widać na nim żyłki. Kupują je zarówno rodzice dla swoich dzieci, jak i kolekcjonerzy.

Spis treści:
O lalkach Reborn
Modele lalek:
  1. Silikonowa Baby Dolls, 270 zł
  2. Lalka Martin, 219 zł
  3. Z bujnymi włoskami, 339 zł
  4. Lalka Rosa, 439 zł
  5. Dziewczynka z loczkami, 399 zł

O lalkach Reborn

Pojawienie się na rynku tych lalek wzbudziło bardzo różne reakcje – od zachwytów po niesmak. Wszystko przez realizm, z jakim producenci odwzorowali wygląd prawdziwego niemowlęcia. Nie bardzo było też wiadomo, dla kogo stworzono te lalki. Uznawano, że nie nadają się do zabawy dla dzieci. Część osób twierdziła, że mogą pełnić funkcję terapeutyczną dla dorosłych, którzy z różnych względów nie mają własnych dzieci, a chcieliby opiekować się niemowlęciem. 

Obecnie lalki te kupują zarówno dorośli kolekcjonerzy, jak i rodzice dla swoich pociech. Jednak im droższa zabawka, tym starsze dziecko powinno się nią bawić, aby jej nie uszkodzić.

Przeczytaj: Jaką lalke wybrać dla dziecka [Poradnik]

Kto robi lalki Reborn

Początkowo produkowali je artyści i renomowane firmy produkujące lalki. Zdarzało się, że były wykonywane na zamówienie – miały przypominać dorosłe już dzieci z wieku niemowlęctwa. Obecnie produkuje je mnóstwo firm i są to zarówno znane europejskie marki, jak i chińscy producenci, określający swoje wyroby jako lalki typu reborn. Dlatego niektóre zabawki są bardziej realistyczne, a inne nieco mniej. W zależności od jakości wykonania zabawki bardzo różnią się ceną.

Zobacz także: Lalki bobasy i funkcyjne  {Przegląd]

Ile kosztują lalki Reborn

Początkowo były bardzo drogie i kosztowały 900-1500 zł. Obecnie, ze względu na to, że produkuje je więcej firm, ceny spadły, ale nadal nie są to lalki najtańsze. Koszt lalek waha się w zależności od jakości, marki i modelu od ok. 250 do ponad 2000 zł w przypadku lalek kolekcjonerskich wyglądających naprawdę jak prawdziwe niemowlę.

Ze względu na to, że te najdroższe zabawki występują w sprzedaży w pojedynczych egzemplarzach i są bardzo drogie, przygotowaliśmy przegląd lalek typu Reborn, które są łatwiej dostępne, mają bardziej przystępne ceny i nadają się do zabawy dla dzieci.
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!

1. Silikonowa Baby Dolls, 270 zł

Wyprodukowana w Hong Kongu. Wykonana z winylowego silikonu (głowa, ręce nogi). Korpus miękki, wypełniony bawełną PP. Włoski zrobione z ręcznie osadzanego moheru. Lalka ma 55 cm długości, waży 1,4 kg i można ją przebierać w prawdziwe niemowlęce ubranka przeznaczone dla dziecka w wieku 0-3 miesiące. W komplecie ubranko ze zdjęcia i butelka.
 
lalki reborn baby dolls

2. Lalka Martin, 219 zł

Lalka niemieckiej marki Doro Dolls wyprodukowana w Hiszpanii. Ma 52 cm długości i waży 1,3 kg. W całości zrobiona z winylu. Na jej ciele widać fałdki, ma wystający pępek i męskie narządy płciowe. Głowa, ręce i nogi są ruchome. Zabawka nie ma włosów, a jedynie imitujące je żłobienia. Lalkę można ubierać w niemowlęce ubranka.
 
lalki reborn martin

3. Z bujnymi włoskami, 339 zł

Wyprodukowana w Chinach. Główka, rączki i nóżki zrobione z miękkiego winylu, korpus bawełniany wypełniony watoliną oraz szklanymi granulkami. Włosy wykonane zostały z moheru, który można myć i czesać. W komplecie ubranka, magnetyczny smoczek i butelka. Zabawka ma 55 cm długości i waży 1,2 kg.
 
lalki reborn z włosami

4. Lalka Rosa, 439 zł

Wyprodukowana przez renomowaną hiszpańską fabrykę Antonio Juan, robiona ręcznie. Głowa, nogi i rączki zrobione są z delikatnego winylu i dość wiernie odwzorowują ciało niemowlęcia. Tułów jest z wypełnionej tkaniny. Lalka nie ma włosów, a jedynie imitujące je żłobienia. Paznokcie i oczy są błyszczące i wyglądają jak prawdziwe. W komplecie: ubranko, kocyk, pampers, pluszowa zabawka. Lalka ma 52 cm długości i waży 1,7 kg.
 
lalki reborn rosa

5. Dziewczynka z loczkami, 399 zł

Zabawka w całości zrobiona z winylu, więc można ją kąpać. Włoski moherowe, pojedynczo wczepiane. Lalka układa się jak prawdziwe niemowlę. W komplecie: ubranko (do wyboru: niebieskie lub czerwone, sukienka na ramiączkach, ubranko elfa), smoczek, pieluszka i butelka. Lalka ma 55 cm długości i waży 1,5 kg. Wykonana w Chinach.
 
lalki reborn z loczkami
[content:8_1802,0_27324,0_27313:CMNews]
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy