GRY
 
 

Cukierkowy łańcuch na choinkę - film (DIY)

Zawsze wieszasz na choince dekoracyjne cukierki? W tym roku razem z dzieckiem zróbcie też cukierkowy łańcuch na wasze bożonarodzeniowe drzewko. Z twoja pomocą z wykonaniem takiego łańcucha da sobie radę już dwulatek. Pilnuj tylko, by przed końcem pracy tajemniczo nie zniknęły wszystkie cukierki...

Zobacz inne z serii: Jak zrobić ozdoby choinkowe (15)

Robienie świątecznych ozdób na choinkę to dobre ćwiczenie dla rączek małego dziecka. Świetnie przygotowuje też na nadchodzący świąteczny czas. Podczas zabawy możesz opowiedzieć dziecku o św. Mikołaju, Wigilii i Bożym Narodzeniu. A słodki łańcuch z cukierków powstanie przy okazji i ozdobi w tym roku waszą choinkę.

Czego potrzebujesz, by zrobić cukierkowy łańcuch na choinkę?

  • kilku garści małych różnokolorowych cukierków
  • dwóch obwarzanków
  • dekoracyjnego wyciora
  • gumy klejącej (masy mocującej)

Jak zrobić cukierkowy łańcuch na choinkę?

  1. Zaprojektuj łańcuch: ułóż cukierki obok siebie w rządku. Możesz przeplatać je kolorami lub zrobić łańcuch jednokolorowy.
  2. Oderwij kawałek gumy klejącej i dzieląc ją na małe kulki, sklejaj za jej pomocą cukierki ze sobą, łącząc je ogonkami. Zrób tak długi łańcuch jak potrzebujesz.
  3. Do zrobienia końcówek łańcucha wykorzystaj dekoracyjny wycior i obwarzanki.
  4. Zegnij wycior w połowie i okręć go na obwarzanku, dwiema końcówkami wyciora przyczep obwarzanek do ostatniego cukierka w łańcuchu.
  5. Tak samo wykonaj drugą końcówkę łańcucha.
Cukierkowy łańcuch na choinkę gotowy – można go powiesić na świątecznym drzewku.

Pomysł, projekt i wykonanie łańcucha: Jolanta Kolary

Doładuj
Przeładuj