Lara Gessler rodziła bez znieczulenia
fot. Instagram

Lara Gessler rodziła BEZ znieczulenia. „To bardzo pierwotne”

Lara Gessler przyznała, że rodziła bez żadnego znieczulenia. Poród naturalny miał być dla niej podróżą w głąb siebie i powrotem do natury. Pytana przez internautów, czy żałuje braku znieczulenia, Lara Gessler odpowiedziała zdecydowanie: „Absolutnie nie. Kobiety biorą znieczulenie z niewiedzy”.
Magdalena Drab
Lara Gessler rodziła bez znieczulenia
fot. Instagram
Lara Gessler wyznała na Instagramie, że podczas porodu zaufała naturze i własnemu instynktowi i rodziła bez znieczulenia. Czy żałuje? Nie, ale jednocześnie celebrytka podkreśla, że poród bez znieczulenia nie jest dla każdej kobiety.

Lara Gessler rodziła bez znieczulenia

Lara Gessler urodziła córeczkę Nenę dwa tygodnie temu. Teraz okazało się, że poród odbył się bez znieczulenia. Gessler wyznała, że świadomie zdecydowała się na brak środków znieczulających po to, by bardziej zbliżyć się do natury. 

„Natura wymyśliła nas naprawdę nieźle. Przez natłok różnych informacji – i często błędnych przekonań – przestałyśmy sobie ufać jako kobiety, polegać na intuicji i na instynkcie. Bardzo chciałam wybrać się w taką podróż w głąb siebie” − napisała w sieci.

Choć zdaniem Gessler kobiety za bardzo oddaliły się od natury i przestały ufać swoim instynktom, to jednak poród bez znieczulenia nie jest dla każdego. Celebrytka przyznała, że nieocenioną pomocą był dla niej profesjonalny zespół medyczny, położna oraz zaangażowany partner. Nie wszystkie kobiety mogą liczyć na takie wsparcie.

„Nie uważam, że to dla każdego, ale warto rozeznać się w temacie i podejść do porodu świadomie. Bierzemy znieczulenie głównie z automatu, z lęku i niewiedzy” − uważa Gessler.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🥰🐻🍒🕊Dwa tygodnie temu nasze życie cudownie się zmieniło🥰Przyszła na świat nasza córeczka - Nena♥️🤱🏼 Chciałabym najmocniej podziękować Kasi Grzybowskiej - najlepszej położnej na świecie - która razem ze mną walczyła o mój poród siłami natury. Panu dyrektorowi Dariuszowi Malczykowi za wspaniałą opiekę i to, co robi dla kobiet w Centrum Porodów Naturalnych w Szpitalu świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego. Takie miejsca powinny być w całej Polsce. Dziękuję również mojej kochanej Pani Doktor @marzena_debska1 za prowadzenie ciąży. Nie mogłam lepiej trafić♥️ Dziekujemy też wszystkim Wam, za życzenia, trzymanie kciuków i każde dobre słowo i myśl 🌸✨ Najbardziej Dziekuje mojemu Piotrowi @piotr.szelag za to, ze buduje ten wspaniały świat ze mną. Ramię w ramie, serce w serce. Kocham Was najbardziej na świecie. #cześć #hello #hellobabygirl #nena #love #rodzina #family #mumanddad #mamatata @muppetshop @dollyglam_shop

Post udostępniony przez Lara Gessler (@lara_gessler)


Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak wygląda sala porodowa - film
Zwiedzamy porodówkę razem z położną - zobacz, jak wygląda łóżko porodowe, worek sako i kącik noworodkowy.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy