fot. Fotolia.pl

Laseroterapia pochwy po porodzie

Po porodzie nie czerpiesz w pełni satysfakcji z życia seksualnego i do tego cierpisz na nietrzymanie moczu? Możesz to zmienić bez operacji. Za pomocą lasera możesz ujędrnić i zwęzić nadwyrężoną urodzeniem dziecka pochwę.
Aneta Grinberg
fot. Fotolia.pl
Medycyna estetyczna coraz częściej odchodzi od skalpela w stronę mniej inwazyjnych zabiegów. Podobnie jest w przypadku ginekologii estetycznej i rekonstrukcyjnej pochwy. Jeszcze do niedawna satysfakcjonujące efekty w plastyce pochwy mogła przynieść jedynie operacja. Obecnie zabieg przeprowadzony za pomocą lasera równie skutecznie ujędrnia i zwęża pochwę po porodzie.
 

Na czym polega laserowe ujędrnianie pochwy?

Wiązka lasera podgrzewa kolagen zawarty w tkankach znajdujących się u wejścia pochwy i w jej kanale. Kolagen w kontakcie z wyższą temperaturą kurczy się, jego włókna stają się krótkie i grube, co jednocześnie powoduje zmniejszanie się naświetlanych laserem tkanek, bardziej przez to napiętych i elastycznych. Ten rodzaj oddziaływania lasera wpływa na obkurczenie pochwy. Dzięki temu, pochwa staje się ciaśniejsza.
 
Redakcja poleca: Po porodzie warto wykonywać ćwiczenia, które poprawią odczucia podczas seksu - radzi seksuolog [WIDEO]
Chodzi o to, że mięśnie pochwy są osłabione i aby powróciły wcześniejsze doznania warto codziennie je poćwiczyć - mówi seksuolog dr Sylwia Jędrzejewska. Zobacz film, w którym seksuolog radzi, jak po porodzie odzyskać formę i poprawić jakość życia seksualnego.

Jak długo trwa taki zabieg i czy wiąże się z dyskomfortem dla mamy?

Zabieg laserowego ujędrniania pochwy jest bezbolesny i trwa około 10 minut. Po przeprowadzeniu zabiegu kobieta może wrócić do domu, do codziennych czynności. Przez okres tygodnia po zabiegu, niewskazane jest dźwiganie ciężarów, zażywanie gorących kąpieli lub uprawianie seksu. Jednak oprócz wymienionych aktywności kobieta może normalnie funkcjonować.
 

Jakie korzyści płyną z laserowej plastyki pochwy?

Zabieg poprawia kondycję pochwy. Niweluje luźność wywołaną porodem. Obkurczanie pochwy poprawia samopoczucie kobiety. Doskonale wpływa na jakość życia seksualnego. Zapobiega także wysiłkowemu nietrzymaniu moczu.

Czytaj też:  Seks po porodzie - 7 problemów, które da się rozwiązać
 

Poród nadwyrężył kobiece ciało

Tkanki pochwy zostają rozciągnięte podczas porodu, a nierzadko zdarza się, że organizm kobiety nie potrafi ich w pełni zregenerować. Laseroterapia przeznaczona jest dla kobiet, które borykają się z problemem luźności pochwy lub innymi zmianami spowodowanymi przez przebyte porody. Wskazaniem do zabiegu jest także obniżenie jakości doznań seksualnych lub wręcz brak możliwości osiągnięcia satysfakcji seksualnej oraz wysiłkowe nietrzymanie moczu.
 

Przeciwwskazania do wykonania laseroterapii

Zabieg nie może być wykonany w czasie aktywnej menstruacji lub w okresie ciąży. Przeciwwskazaniem do zabiegu są także jakiekolwiek infekcje w obrębie pochwy, szczególnie gdy są połączone z niezdiagnozowanym krwawieniem. Przez to, że zabieg wykonany jest za pomocą lasera, ujędrnianie pochwy uniemożliwia także przyjmowanie leków wrażliwych na promieniowanie.
 

Liczba potrzebnych zabiegów

Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, choć to bardzo indywidualna sprawa. Jeżeli stopień rozciągnięcia tkanek jest wysoki, a kobieta po pierwszym zabiegu nie jest w pełni usatysfakcjonowana – proces obkurczania pochwy za pomocą lasera można powtórzyć po około miesięcznej przerwie.
Efekt utrzymuje się około dwóch lat od wykonania zabiegu. Jego efektywność podnosi regularne ćwiczenie mięśni Kegla, czyli systematyczne zaciskanie i rozluźniania zespołu mięśni dna miednicy.

Czytaj też: Plastyka miejsc intymnych na lepszy seks.
 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy