Dziecko bawi się lekami
fot. Fotolia

Dziecko połknęło leki i trafiło do szpitala. Matka była pijana

To nie pierwszy lat, kiedy matka naraziła synka na niebezpieczeństwo. Policjanci zapewniają, że czekaj ją surowa kara.
Hanna Szczesiak
Dziecko bawi się lekami
fot. Fotolia
Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 14 sierpnia. 2-letni chłopiec trafił do szpitala po połknięciu leków. Lekarze, podejrzewając, że matka dziecka była pod wpływem alkoholu, powiadomili policję.

Dzieci w domu, matka pijana

Do wypadku doszło na terminie gminy Buczek w województwie łódzkim. Matka 2-latka wezwała pogotowie, gdy zauważyła, że dziecko połknęło leki. Chłopiec był przytomny, przetransportowano go śmigłowcem do szpitala w Łodzi. Maluch wciąż przebywa w szpitalu, ale jego zdrowiu nic nie zagraża. Ratownicy, którzy przyjechali na miejsce, powiadomili policję, że matka chłopca może być pod wpływem alkoholu. Pod jej opieką znajdowało się jeszcze jedno dziecko.

W organizmie kobiety wykryto ponad 2 promile alkoholu. Dziecko, którym się zajmowała, zostało przekazane pod opiekę innych członków rodziny. Matkę zatrzymała policja. To nie był pierwszy raz, gdy 29-latka zajmowała się dziećmi pod wpływem alkoholu. W związku z tym grozi jej nawet siedem i pół roku więzienia. O sprawie został poinformowany również Sąd Rodzinny.
Redakcja poleca: Bezpieczeństwo dzieci w domu: 15 zasad, których musisz przestrzegać
By zadbać o bezpieczeństwo dzieci w domu, warto stosować różne zabezpieczenia, takie jak blokady, zaślepki i osłonki, a drobne i niebezpieczne przedmioty trzymać poza zasięgiem dziecka. Do 3/4 wypadków z udziałem dzieci dochodzi właśnie w domu.

Przechowuj leki z daleka od dziecka!

Pamiętaj, by leki przechowywać w miejscu, do którego dziecko nie ma dostępu, najlepiej wysoko na półce. Jeśli nosisz lekarstwa przy sobie, np. w torebce, nie pozwalaj dziecku się nie bawić. Odkręcenie słoiczka czy wyciśnięcie tabletek z blistra nie jest dla malucha problemem!

Zobacz także: Chłopiec udusił się na podwórku. Przyczyna mrozi krew w żyłach

Źródło: lask.naszemiasto.pl
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy