Lasticot, L'asticot, organiczna odzież dla dzieci, ubrania dla dzieci
fot. materiały prasowe

Swiss Ethical Kids Design, czyli tam gdzie design łączy się z etyką

Marka L’asticot od 2009 roku wspiera Mamy, tworząc wyjątkową, organiczną odzież dla dzieci.
Lasticot, L'asticot, organiczna odzież dla dzieci, ubrania dla dzieci
fot. materiały prasowe
L’asticot kształci w dzieciach wrażliwość na piękno i uczy szacunku do otaczającego je świata promując w swojej odzieży świadomość etycznej produkcji i przemyślanego projektu.

2 mamy, 3 dzieci, jedna wizja. I udało się!

Obecnie produkty marki L’asticot znajdują się w sprzedaży w wielu krajach na całym świecie - w Europie, Australii, USA a nawet w Japonii. L’asticot przygotowuje kolejne kolekcje organicznej odzieży dla dzieci w przedziale wiekowym 0-10 lat 
i konsekwentnie realizuje założony cel: design & eko. Kluczowy jest również zrównoważony proces produkcji, która odbywa się w Portugalii z najwyższej klasy naturalnych materiałów i barwników.

Odpowiadając na potrzeby Mam stawia na kolor, ciekawe motywy – inspirowane latami 70tymi oraz miękkie, organiczne i miłe w dotyku tkaniny. Kolorowe nieco zwariowane ubrania w wersji unisex i sukienki, złamane są gładkimi, eleganckimi motywami. Ubrania w obrębie jednej kolekcji pasują do siebie, aby można je było dowolnie komponować. I najważniejsze: dzięki inwencji twórczej projektantek spodnie czy ulubiona bluza rośnie razem z Twoim dzieckiem!

Jeśli eko to na całej linii: opakowania L’asticot są wytwarzane z materiałów z recyklingu, półprodukty odpowiednio składowane, a wszelkie odpady powstałe w wyniku procesu produkcji utylizowane w sposób bezpieczny dla środowiska. Modnie, wygodnie i eko od 1 maja 2013 dostępne już w Polsce!

Marka L’asticot

L'asticot łaczy sztukę projektowania odzieży dla niemowląt i dzieci z zasadami etyki w modzie. Wszystko opiera się na poczuciu komfortu, jakości i trwałości, ale projekty są zdecydowane, tkaniny ekskluzywne i oryginalne, a krój kreatywny i dopasowany. Leżąca w połowie drogi między francuskim klasycyzmem i norweską ekstrawagancją, szwajcarska marka wyróżnia się używaniem jedynie organicznych surowców, a zwłaszcza ekologicznej wełny, rzadkich i cennych włókien, które są sercem zimowych kolekcji marki.

Wyprodukowane w Portugalii, ubrania i akcesoria L’asticot, są ekologiczne, a jednocześnie piękne, praktyczne i komfortowe oraz ponadczasowo modne. Noszone są zarówno przez dziewczynki, jak i przez chłopców, rosną razem z dzieckiem dzięki zastowowaniu w tym celu kilku wyjątkowych rozwiązań, aby można je było nosić dłużej. Ponieważ odzież, którą nosimy dłużej, jest jednocześnie ubraniem, które chroni ziemię. A to jest istotne dla naszych małych łobuziaków!

Redakcja poleca: Przedstawiamy wiosenną kolekcję ubranek dla niemowląt Mothercare
Zobacz, co przygotowała marka Mothercare dla najmłodszych dzieci na sezon wiosna/lato 2014.

Etyka

Lasticot umieszcza dziecko w centrum swojej uwagi. Stworzone z myślą o nich - nasze dzieci są naszymi głównymi doradcami - ubrania i akcesoria L’asticot zostały zaprojektowane nie tylko z poszanowaniem dziecięcego zdrowia, ale także środowiska, w którym dorastają. Zaangażowanie etyczne L’asticot polega na relizowaniu prawdziwej filozofii życia, która wpływa na wszystkie aspekty działalności tej marki, od produkcji do sprzedaży.

Do produkcji kolekcji, L'asticot używa tylko materiałów organicznych i surowców z odzysku. Tylko 8% elastanu zostaje dodane do ekologicznej koszulki bawełnianej w celu zapewnienia kroju i trwałości ubrań.

Jakość L'asticot

Bawełna organiczna L'asticot jest uprawiana ręcznie w Indiach, bez pestycydów i nawozów sztucznych, co zapewnia zdrowsze środowisko dla lokalnej ludności. Dzięki temu uzyskała GOTS (Global Organic Textile Standard) na etykiecie. Ten międzynarodowy system certyfikacji produktów włókienniczych gwarantuje ekologiczne pochodzenie włókien i zapewnia, że na każdym kroku produkcji i transformacji włókienniczej - od wydobycia surowca do produkcji gotowego wyrobu - stosowane metody są społecznie odpowiedzialne i z poszanowaniem środowiska naturalnego (metale ciężkie, formaldehyd, GMO enzymy i rakotwórcze aminy są zabronione).

Hipoalergiczna, organiczna bawełna jest bardziej miękka i zdrowsza. Preferowanie zakupu odzieży z bawełny ekologicznej wspiera rozwój rynku, nie tylko szanującego rolników i środowisko naturalne, ale również o zdrowie i dobre samopoczucie dzieci.

Czy wiesz, że?
Zrównoważone praktyki produkcyjne wykorzystywane do uprawiania bawełny organicznej, nie tylko nie zanieczyszczają gleby, ale przyczyniają się do poprawy jej jakości.

Choć organiczna bawełna jest już powszechna, to ogromną trudnośc sprawia znalezienie 100% organicznej wełny. Ponadto większość woolis bywa jeszcze nieoznakowana.

Organiczna wełna, z której wytwarzane sa produkty L'asticot's pochodzi z Argentyny. Uzyskała również ten sam certyfikat GOTS jak organiczna bawełna L’asticot, co zapewnia, oryginalność jej organicznego pochodzenia, a także metod produkcji i transformacji, które szanują człowieka i jego środowisko.

Ponadto, produkcja wełny organicznej spełnia kryteria ekologicznej hodowli.

    •    Owce są hodowane w idealnych warunkach
    •    Są one karmione produktami pochodzącymi z rolnictwa ekologicznego
    •    Produkcja nie osiąga wartości przemysłowych
    •    Włókna są w 100% naturalne, bez dodatku przędzy wiskozy
    •    Wełna jest traktowana naturalnie
    •    Brak hormonów chemicznych, pestycydów, GMO

Bezpieczne dla zdrowia

W obecnych czasach oczekujemy tkanin w modnych kolorach, które mają być łatwe w utrzymaniu, trwałe i bardzo funkcjonalne. Wymaga to zastosowania środków chemicznych, które są często szkodliwe dla zdrowia. Aby uniknąć stosowania chemii, przy zachowaniu doskonałej jakości, L'asticot produkuje i farbuje wszystkie tkaniny we własnym zakresie. Warto wiedzieć, że nie istnieje żaden organiczny pigment, z wyjątkiem 100% roślinnego barwnika indygo, którym L'asticot barwi swój denim. Pozostałe farby i materiały drukarskie, które są wykorzystywane przez markę spełniają surowe normy sanitarne i nie zawierają żadnych substancji chemicznych, zaliczanych do szkodliwych dla zdrowia.

Dzięki Oeko-Tex Standard 100 Produkt 1 klasy, certyfikat dla artykuły dziecięcych, umożliwia L'asticot zagwarantowanie zdrowego produktu. Oeko-Tex jest pierwszy certyfikat zapewniający brak szkodliwych dla organizmu i środowiska  toksyn, w produkcie tekstylnym.  Wyroby włókiennicze, które uzyskały ten certyfikat muszą spełniać bardzo wysokie standardy w zakresie ekologii człowieka i regulacjach dotyczących substancji, które mogą szkodzić zdrowiu.

Zrównoważona produkcja

Produkcja w Portugalii - L'asticot podjęło decyzję o produkcji swoich kolekcji w Portugalii w celu promowania gospodarki europejskiej i jej rzemieślników, utrzymania zaufania w odniesieniu do firm partnerskich, które poparły tę markę od początku i ograniczenia wpływu transportu na środowisko.

Europejskie oznakowanie ekologiczne Ecolabel

Główny partner biznesowy L'asticot's uzyskał etykietę Ecolabel (n ° PT/016/04), jedyny oficjalny europejski certyfikat ekologiczny. Przyznanie etykiety oparte jest na podejściu do prudukcji, która bierze pod uwagę cykl życia produktu: od wydobycia surowców, poprzez produkcję, aż do dystrybucji i ponownego wykorzystania (recyklingu) lub utylizacji po użyciu.

Standardy GOTS

Bawełna i wełna są certyfikowane zgodnie ze standardami GOTS (Global Organic Textile Standard) i są uprawiane zgodnie z zasadami sprawiedliwego handlu, co umożliwia rolnikom godne życie ze swojej pracy i korzystanie z zalet pracy w zdrowym środowisku. Takie podejście przyczynia się do poprawy ich warunków życia.    

Fair wear

Dostawca konopi L’asticot uzyskał aprobatę i członkostwo w Fundacji Fair Wear, której misją jest poprawa warunków pracy w przemyśle tekstylnym. Fundacja Fair Wear współpracuje z firmami członkowiskimi  i sprawdza postępy w ich staraniach o zapewnienie lepszych warunków pracy. FWF weryfikuje, czy Kodeks Pracy i zasady BHP są wdrażane i przestrzegane w fabrykach.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy