GRY
 
 

LATO W PARKU ODKRYWCÓW

07.07-26.08.2012r., Leżaki, gry planszowe i plenerowe, eksparymenty z wodą, słońcem i robotami, warsztaty rysunku, pilates, tai-chi, fotografia i kino letnie – w Parku Odkrywców Kopernika w wakacje każdy znajdzie dla coś dla siebie.

CENTRUM NAUKI KOPERNIK
FAMILIJNIE
- w wypożyczalni gier znajdziemy bule, piłki, zośki, fresbee, badmintona czy ringo. Dla zmęczonych i spokojniejszych nie zabraknie klocków i gier planszowych z chińczykiem na czele. Rozrywce intelektualnej będzie można się oddać przysiadając na leżakach, z nadwiślanym pejzażem w tle. Jeśli ktoś woli tradycyjny piknik na kocu – nie mamy przeciwwskazań.
-  warsztaty familijne nie zamykają swoich podwojów na wakacje. Jak zwykle zapraszamy na zajęcia w soboty i niedziele. Letnie tematy to: „Skąd się bierze prąd?” (lipiec) oraz „Dlaczego płaczemy przy obieraniu cebuli?” (sierpień).
- zupełnie nowa propozycja to przejażdżka statkiem. Wspólnie z Żeglugą Stołeczną uruchomiliśmy przystań w Parku Odkrywców. Przybijają do niej statki wycieczkowe, tramwaj wodny, można także cumować prywatne łodzie. Zwiedzających CNK obejmują specjalne zniżki na rejsy.
- w zdrowym ciele zdrowy duch – dlatego weekendowe poranki w parku upływają pod znakiem gimnastyki. Proponujemy pilates i tai-chi. Zajęcia są dostosowane do potrzeb i możliwości każdej grupy wiekowej.
- specjalne warsztaty plenerowe przygotowały kopernikowe laboratoria. Z biologami można sprawdzić kwasowość gleby i zobaczyć, ile pyłu zbiera się na liściach roślin rosnących przy Wisłostradzie. Fizycy proponują doświadczenia słoneczne. Powiedzą, dlaczego złe okulary przeciwsłoneczne mogą nam zepsuć wzrok i jak działa krem z filtrem UV.  W odkrywaniu tajemnic wody pomogą chemiczki - porównają wodę z Wisły z filtrowaną, mineralną i destylowaną. Zdradzą też, co się kryje za określeniem „twarda woda”. Nie lada gratka to zabawy ze spacjalistami z pracowni robotycznej – starowanie latającymi robotami i  składanie z papieru własnych modeli samolotów.
- warsztaty rysunku to propozycja dla młodzieży i dorosłych(od 15 lat). Przygotowała je Fundacja Atelier, posiadająca wieloletnie doświadczenie w zakresie edukacji plastycznej.
DLA DOROSŁYCH
- w każdy letni piątek o 21.00 zapraszamy na seanse kina plenerowego. Pod hasłem „Smutek Tropików” pokażemy 8 filmów, będących pretekstem do dialogu na tematy związane z antropologią.  Jacy jesteśmy? Czy jedna kultura może być uznana za lepszą od drugiej? Jakie formy relacji społecznych są wspólne dla wszystkich ludzi na Ziemi? Odpowiedzi na te pytania szukamy z gośćmi pokazów – uznanymi specjalistami. Dokładny program kina letniego na:
www.latowparku.kopernik.org.pl
- czytelnia plenerowa to alternatywa, gdy znudzi nam się kontemplowanie widoków, ale nie wypoczynek w parku. Oferujemy książki, czasopisma kulturalne i popularnonaukowych.
- Pawilon 512 – nowa galeria plenerowa Kopernika to przestrzeń dedykowana sztuce. Do września można tu oglądać wystawę „Miejsce odległe” grupy Sputnik Photos. Poprzez pięć opowieści o współczesnym obliczu rzeki w centrum miasta artyści ukazują nieznany wątek życia Warszawy.
-  sobotnie wieczory upływają pod znakiem New Classical Romantic. Na Scenie Letniej gości specjalne stanowisko DJ-skie, serwujące utwory muzyki klasycznej, zmiksowane z elementami nowoczesnej muzyki elektronicznej.
- sierpniowe Niebo Kopernika to gratka dla marzycieli i entuzjastów spadających gwiazd. Zapraszamy po zmroku, by przez teleskop spojrzeć w niebo.
 
Wszystkie atrakcje Parku Odkrywców są bezpłatne!
Szczegółowe informacje o poszczególnych aktywnościach na stronie:
www.latowparku.kopernik.org.pl
 
PIĄTEK
15.00 – 18.00: warsztaty rysunku
21.00 – ok. 24.00: Kino Letnie
 
SOBOTA
10.00 – 22.00: Wypożyczalnia leżaków
10.00 – 20.00: Czytelnia plenerowa/ Wypożyczalnia gier
10.00 – 13.00: Pilates
 
10.00 – 12.30: Laboratorium biologiczne
13.30 – 17.00: Laboratorium fizyczne
 
20.00 – 22.00: New Classical Romantic (chill-out muzyczny)
* 21.30 – 23.00: Sierpniowe Niebo Kopernika (04.08 – 25.08.12)
 
NIEDZIELA
10.00 – 22.00: Wypożyczalnia leżaków
10.00 – 20.00: Czytelnia plenerowa/ Wypożyczalnia gier
10.00 – 13.00: Tai Chi
 
10.00 – 12.30: Laboratorium chemiczne
13.30 – 17.00: Pracownia robotyczna
 
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj