GRY
 
 

Lato w Teatrze

15-27.08.2011r. Teatr Lalki i Aktora PINOKIO w Łodzi zaprasza dzieci w wieku od 7 do 15 lat na bezpłatne teatralne półkolonie w ramach „Lata w Teatrze”.

wydarzenia, logo
fot. Teatr Pinokio w Łodzi
Projekt opiera się na przygotowaniu cyklu warsztatów, a finalnie także spektaklu tworzonego z dziećmi spędzającymi wakacje w Łodzi. Teatr Lalki i Aktora Pinokio, oferując swoją scenę kameralną, zaplecze techniczne, pomieszczenia warsztatowe i pracownie, a przede wszystkim artystów i pracowników, przygotuje warsztaty: aktorskie, muzyczne, scenograficzno - kostiumograficzne i promocyjno-dziennikarskie.

Zajęcia odbywać się będą codziennie od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00- 16.00.  Szczególnie zależy nam na dzieciach, które z przyczyn materialnych pozostają przez całe lato w mieście.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wypełnienie ankiety, która znajduje się w załączniku i odesłanie jej do dnia 15.07.2011 na adres: literacki@teatrpinokio.pl.
O zakwalifikowanych uczestnikach półkolonii poinformujemy Państwa do dnia 20.07.2011.

Wszelkich informacji na temat półkolonii udziela koordynator projektu: Agata Siuta pod numerem telefonu: 42 636 59 88, wew. 21 lub mailowo:  literacki@teatrpinokio.pl

Warsztaty aktorskie - nietypowe, rozbudzające wyobraźnię zajęcia oparte będą o zasadę tworzenia historii, dźwięków i obrazów powstających nie poprzez opowiadanie utworów Brzechwy, ale w relacji z nimi. Formułą pracy będzie  poszukiwanie swobodnych asocjacji, które tworzą nowe autorskie pomysły i zdarzenia sceniczne. Tekst wyjściowy stanie się dla nich w pierwszym etapie pretekstem, a w ostatecznym efekcie dodatkiem tworzącym nowe metaforyczne płaszczyzny interpretacyjne.

Warsztaty muzyczne
polegać będą na zbudowaniu instrumentów muzycznych, nagraniu dźwięków i przygotowania tła muzycznego do spektaklu. Dzięki współpracy z Klubem Wytwórnia dzieci będą mogły poznać tajniki pracy elektroakustyka, zobaczyć studio nagrań, wziąć udział w zajęciach współorganizowanych z Klubem.

Kostiumami i scenografią zajmie się osobna grupa dzieci pod przewodnictwem instruktora. W pracowni plastycznej i krawieckiej powstaną dekoracje i kostiumy użyte później do prezentacji końcowej warsztatów.

Grupa promocyjna opracuje zaś specjalny plan promocji - zaprojektuje plakaty i zaproszenia na prezentację spektaklu, zrobi akcję happeningową, będzie także pomagać w dokumentacji fotograficzno- filmowej i prowadzeniu bloga. Będzie miała okazję podpatrzeć pracę dziennikarza, wejść do studia radiowego i do drukarni.  Zrobi także krótki film animowany.
Punktem wyjścia dla wszystkich warsztatów będą wiersze Jana Brzechwy, efektem zaś- spektakl zatytułowany „Brzechwałki”, którego pokaz planowany jest w sobotę 27 sierpnia o godzinie 16:00.

Teatr Lalki i Aktora PINOKIO,
ul. Kopernika 16, 90-503 Łódź


więcej »

 
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj