GRY
 
 

Latopic® to pierwszy krok w alergii pokarmowej i atopowym zapaleniu skóry

Udowodniono, że u osób z atopowym zapaleniem skóry bariera jelitowa ulega rozluźnieniu, co może prowadzić do zwiększonej przepuszczalności alergenów.

Lactopic
fot. Lactopic
Bakterie kwasu mlekowego mogą przyczyniać się do zwiększenia szczelności bariery jelitowej, stymulować wydzielanie śluzu, wpływać  korzystnie na utrzymanie równowagi  mikrobiologicznej i immunologicznej w organizmie. Dzięki temu mogą korzystnie oddziaływać na przebieg atopowego zapalenia skóry.
 
Badania laboratoryjne wykazały, że szczepy zawarte w Latopic® indukują dojrzewanie i uszczelnianie bariery jelitowej, wykazują aktywność antagonistyczną wobec mikroorganizmów chorobotwórczych.*

Dołącz do rozmów o zdrowiu dziecka na naszym forum!
 
Latopic® można stosować wspomagająco w nietolerancji laktozy. Nietolerancja laktozy może objawiać się biegunkami, kolką brzuszną, wzdęciami oraz zaparciami. Nietolerancja laktozy spowodowana jest ograniczeniem lub brakiem aktywności laktazy jelitowej. Jest to enzym, który rozkłada cukier mleczny do glukozy i galaktozy. Szczepy zawarte w Latopic® są zdolne do aktywnej fermentacji laktozy i galaktozy, dlatego też produkt ten warto stosować u osób nietolerujących laktozę.
  • Latopic® jest jedynym na polskim rynku preparatem zawierającym polskie szczepy bakterii przebadane pod kątem alergii pokarmowej i atopowego zapalenia skóry (AZS).
  • Szczepy zawarte w Latopic® są dostosowane do mikroflory jelitowej polskich dzieci.
  • Efekty kliniczne wykazują te probiotyki, które w składzie mają bakterie pochodzące z populacji, w której są stosowane – Latopic® takie szczepy posiada.
  • Latopic® zawiera 1 mld bakterii kwasu mlekowego 50% Lactobacillus paracasei ŁOCK 0919; 25% Lactobacillus casei ŁOCK 0908 oraz 25% Lactobacillus casei ŁOCK 0900 w jednej saszetce.
  • Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania potwierdzona badaniami klinicznymi i laboratoryjnymi.
  • Latopic® nie zawiera mleka, laktozy i glutenu.
  • Łatwe dawkowanie.
  • Smaczny i bezpieczny dla niemowląt, dzieci oraz osób dorosłych.
Latopic® dostępny jest w opakowaniach zwierających 10 oraz 30 saszetek produktu.
 

Redakcja poleca: Jak leczyć AZS i łagodzić swędzenie skóry? – Film
Atopowa skóra jest wysuszona, pękająca i uporczywie swędzi. Jak odbudować prawidłowy naskórek i łagodzić świąd? Na pytania odpowiada dermatolog, dr n. med. Marta Hasse-Cieślińska. Obejrzyj film!
Doładuj
Przeładuj