Laurka dla dziadka wzory
fot. AdobeStock

Laurka dla dziadka – 3 oryginalne wzory

Laurka dla dziadka na Dzień Dziadka i inne uroczystości w ciągu roku. Trzy wzory, które podbiją serce każdego dziadziusia.
Małgorzata Wódz
Laurka dla dziadka wzory
fot. AdobeStock
Nie wiesz, jak narysować laurkę dla dziadka? Oto 3 propozycje: tradycyjna kolorowanka, laurka origami i medal dla najwspanialszego dziadka na świecie. Cenniejsze niż 1000 słów.

Laurka dla dziadka – origami

Dziadek na pewno doceni trudną sztukę składania papieru jaką jest origami. Przygotuj kartkę papieru i według podanej niż instrukcji złóż z niej małego liska. To łatwiejsze niż myślisz.
 
Laurka dla dziadka origami
Co będzie potrzebne:
  • arkusz pomarańczowego papieru formatu A4
  • wzór do złożenia liska – znajdziesz go niżej.
  • grubszy karton w dowolnym kolorze (format A4 – jeśli chcesz mieć składaną laurkę, A5 – jeśli laurka ma być dwustronnym obrazkiem)
  • czarny pisak do narysowania liskowi oczu i nosa
  • klej do papieru

Sposób wykonania:
Z pomarańczowego papieru wytnij kwadrat i złóż go według instrukcji podanej niżej. Liska, który z niego powstanie, przyklej na kartonie. Na górze wpisz dedykację. Na odwrocie możesz umieścić życzenia dla dziadka, wierszyk lub dodatkowy rysunek.
Jak zrobić liska techniką origami?
Lisek origami
Redakcja poleca: Jak zrobić kotylion z papieru: łatwa instrukcja DIY
Kotylion to obowiązkowa ozdoba na Święto Niepodległości. Aby zrobić kotylion, potrzebujesz jedynie kawałka papieru, papierowej papilotki do ciastka i wydrukowanego na kartce orzełka, którego szablon znajdziesz na naszej stronie. Taki kotylion narodowy to proste zadanie. Dzięki naszej instrukcji szykowanie ozdób na 11 listopada stanie się niezłą frajdą. Podpowiadamy, jak zrobić prosty i efektowny kotylion z papieru.


Laurka dla dziadka – kolorowanka

Bukiet kwiatków na Dzień Dziadka? To byłoby zbyt banalne. Szukasz oryginalnej laurki kolorowanki? Nawet jeśli w domu dziadka nie mieszka żaden zwierzak, kotek pokolorowany przez wnuczka zajmie w nim honorowe miejsce. Pomaluj go kredkami lub farbami według wzoru lub zgodnie ze twoją fantazją.

Kliknij i wydrukuj:
 
Jak zrobić laurkę dla dziadka - kolorowanka kotek

Laurka dla dziadka – medal

Ta laurka najlepiej podkreśli siłę uczuć wnuczka. Wystarczy wydrukować ją na grubszym (tzw. wizytówkowym papierze). Na odwrocie można wpisać wierszowane życzenia z okazji Dnia Dziadka albo po prostu dołączyć kartkę do własnoręcznie przygotowanego prezentu dla dziadka.

Kliknij i wydrukuj:
Laurka dla dziadka – medal
 
Zobacz też:
 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy