Laurka dla dziadka wzory
fot. AdobeStock

Laurka dla dziadka – 3 oryginalne wzory

Laurka dla dziadka na Dzień Dziadka i inne uroczystości w ciągu roku. Trzy wzory, które podbiją serce każdego dziadziusia.
Małgorzata Wódz
Laurka dla dziadka wzory
fot. AdobeStock
Nie wiesz, jak narysować laurkę dla dziadka? Oto 3 propozycje: tradycyjna kolorowanka, laurka origami i medal dla najwspanialszego dziadka na świecie. Cenniejsze niż 1000 słów.

Laurka dla dziadka – origami

Dziadek na pewno doceni trudną sztukę składania papieru jaką jest origami. Przygotuj kartkę papieru i według podanej niż instrukcji złóż z niej małego liska. To łatwiejsze niż myślisz.
 
Laurka dla dziadka origami
Co będzie potrzebne:
  • arkusz pomarańczowego papieru formatu A4
  • wzór do złożenia liska – znajdziesz go niżej.
  • grubszy karton w dowolnym kolorze (format A4 – jeśli chcesz mieć składaną laurkę, A5 – jeśli laurka ma być dwustronnym obrazkiem)
  • czarny pisak do narysowania liskowi oczu i nosa
  • klej do papieru

Sposób wykonania:
Z pomarańczowego papieru wytnij kwadrat i złóż go według instrukcji podanej niżej. Liska, który z niego powstanie, przyklej na kartonie. Na górze wpisz dedykację. Na odwrocie możesz umieścić życzenia dla dziadka, wierszyk lub dodatkowy rysunek.
Jak zrobić liska techniką origami?
Lisek origami
Redakcja poleca: HIV a ciąża - jakie jest ryzyko zakażenia dziecka? Wywiad z ekspertem
HIV w ciąży to nie wyrok! Dr Ernest Kuchar wyjaśnia, że odpowiednio wykryty i leczony wirus HIV zmniejsza niemalże całkowicie ryzyko przeniesienia się wirusa na dziecko.


Laurka dla dziadka – kolorowanka

Bukiet kwiatków na Dzień Dziadka? To byłoby zbyt banalne. Szukasz oryginalnej laurki kolorowanki? Nawet jeśli w domu dziadka nie mieszka żaden zwierzak, kotek pokolorowany przez wnuczka zajmie w nim honorowe miejsce. Pomaluj go kredkami lub farbami według wzoru lub zgodnie ze twoją fantazją.

Kliknij i wydrukuj:
 
Jak zrobić laurkę dla dziadka - kolorowanka kotek

Laurka dla dziadka – medal

Ta laurka najlepiej podkreśli siłę uczuć wnuczka. Wystarczy wydrukować ją na grubszym (tzw. wizytówkowym papierze). Na odwrocie można wpisać wierszowane życzenia z okazji Dnia Dziadka albo po prostu dołączyć kartkę do własnoręcznie przygotowanego prezentu dla dziadka.

Kliknij i wydrukuj:
Laurka dla dziadka – medal
 
Zobacz też:
 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy