walentynki kolorowanki
fot. Adobe Stock

Walentynkowe kolorowanki – laurki dla dzieci do druku

Walentynkowe kolorowanki będą pięknymi laurkami dla najbliższych. Dziecko włoży trochę wysiłku, aby kartkę ozdobić, a ty pomożesz mu wpisać w środek życzenia. Tak przygotowany symbol miłości roztopi serce taty, mamy lub dziadków.
Marta Kabulska
walentynki kolorowanki
fot. Adobe Stock
Przedszkolaki z wielkim przejęciem szykują na 14 lutego laurki na walentynki dla swoich najbliższych. Nic dziwnego: dzień świętego Walentego, chociaż przyszedł do nas stosunkowo nie tak dawno z kultury amerykańskiej, pięknie wkomponował się w naszą rzeczywistość. Czerwone serduszka wyłaniają się tego dnia z każdego miejsca, a my wyznajemy sobie uczucia, dajemy dowody sympatii i przywiązania. Podsuwamy 10 walentynkowych kolorowanek, które wystarczy wydrukować, pokolorować i złożyć. Kliknij na wybrany wzór obrazka, aby wydrukować laurkę z nowego okna.

Walentynkowe kolorowanki:
1. Walentynki – kolorowanka z amorkiem
2. Laurka na walentynki z dziewczynką na chmurce
3. Kolorowanka walentynkowa z wróżką
4. Walentynki – kolorowanka z chłopcem z serduszkiem
5. Laurka na walentynki z misiem
6. Kolorowanka walentynkowa z aniołkiem z serduszkiem
7. Walentynki – kolorowanka z dziewczynką za sercem
8. Laurka na walentynki z dziećmi na sercu
9. Kolorowanka walentynkowa z chłopcem
10. Kolorowanka walentynkowa z ludzikiem i serduszkami

1. Walentynki – kolorowanka z amorkiem

Coraz częściej w przedszkolach dzieci przygotowują walentynkowe laurki dla najbardziej lubianych kolegów i koleżanek. Maluszki rysują serduszka, kwiatki, a starszaki kreślą pierwsze, nieporadne i jakże urocze słowa, wyznając na przykład koleżance lub koledze, że lubią się z nim bawić. Ta laurka idealnie nada się dla chłopca lub dziewczynki, którzy wyraźnie sympatyzują z kimś ze swojej grupy.

walentynki kolorowanki amorek

2. Laurka na walentynki z dziewczynką na chmurce

Walentynki w przedszkolu to wspaniała okazja do okazywania miłości, przyjaźni i wdzięczności. Kiedy dziecko dostaje dowody sympatii, dowiaduje się, że jest dostrzegane nie tylko przez rodziców, ale również kolegów i przyjaciół. To sprawia, że nabiera pewności siebie i poczucia, że jest fajne i lubiane.

walentynki kolorowanki  dziewczynka na chmurce z serduszkiem

3. Kolorowanka walentynkowa z wróżką

Wspólne przygotowanie i kolorowanie laurki to świetna okazja do rozwoju zdolności manualnych dziecka. Kolorowanie kredkami ma bardzo duże znaczenie w ćwiczeniu sprawności małych rączek. Namów córkę czy syna, aby przykładało się do kolorowania laurki najbardziej, jak potrafi.

walentynki kolorowanki wróżka z serduszkiem

4. Walentynki – kolorowanka z chłopcem z serduszkiem

Dzięki kolorowankom dzieci uczą się precyzji ruchów, skupiania uwagi, pisania, rozwijają też wyobraźnię i kreatywność. Dlatego szykowanie walentynkowych kolorowanek ma wielką wartość, bo przynosi wielorakie korzyści dziecku.

walentynki kolorowanki chłopiec z serduszkiem

5. Laurka na walentynki z misiem

Ta bardzo prosta kolorowanka nadaje się nawet dla najmłodszych dzieci. A jeśli nie macie czasu na kolorowanie lub ochoty na taką zabawę, sięgnijcie po gotowe kartki walentynkowe, które wystarczy wydrukować w kolorze.

walentynki kolorowanki kolorowanka z misiem

6. Kolorowanka walentynkowa z aniołkiem z serduszkiem

Tę laurkę może dawać w prezencie chłopiec i dziewczynka – przecież każde z nich jest ukochanym aniołkiem mamy, taty i dziadków, prawda? Łatwa do wykonania kolorowanka walentynkowa.

walentynki kolorowanki z aniołkiem i serduszkiem

7. Walentynki – kolorowanka z dziewczynką za sercem

Rozczulający obrazek z tej kolorowanki podbije serce każdego obdarowanego. Nie trzeba jej całej kolorować, jeśli dziecko nie ma na to ochoty – wystarczy tylko wypełnić rysunkowe serce czerwienią, a własne... miłością do ukochanych.

walentynki kolorowanki z dziewczynką za sercem

8. Laurka na walentynki z dziećmi na sercu

Dzieciństwo jest beztroskie, o ile ma fundamenty z miłości najbliższych. To właśnie symbolizuje ten obrazek. Może go pokolorować i wręczyć chłopiec lub dziewczynka. W środek warto wpisać walentynkowe życzenia. Ta laurka idealnie nadaje się też, aby dziecko wręczyło ją koledze lub koleżance.

walentynki kolorowanki dzieci na serduszku

9. Kolorowanka walentynkowa z chłopcem

Ta laurka na walentynki idealnie nadaje się dla chłopców i to oni pewnie chętnie po nią sięgną. W środek można wkleić zdjęcie dziecka z osobą, dla której laurka jest przeznaczona albo, zamiast życzeń, wpisać do niej walentynkowe wierszyki.
walentynki kolorowanki z chłopcem

10. Kolorowanka walentynkowa z ludzikiem i serduszkami

Laurka uniwersalna, może być od chłopca lub dziewczynki. Młodszemu dziecku warto pomóc z kolorowaniem najdrobniejszych elementów. Oby radość bijąca z tej laurki udzieliła się też osobie obdarowanej.

walentynki kolorowanki z ludzikiem i serduszkami
 


Zobacz też: 
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 51 głosy

Zobacz także

Popularne tematy