walentynki kolorowanki
fot. Adobe Stock

Walentynkowe kolorowanki – laurki dla dzieci do druku

Walentynkowe kolorowanki będą pięknymi laurkami dla najbliższych. Dziecko włoży trochę wysiłku, aby kartkę ozdobić, a ty pomożesz mu wpisać w środek życzenia. Tak przygotowany symbol miłości roztopi serce taty, mamy lub dziadków.
Marta Kabulska
walentynki kolorowanki
fot. Adobe Stock
Przedszkolaki z wielkim przejęciem szykują na 14 lutego laurki na walentynki dla swoich najbliższych. Nic dziwnego: dzień świętego Walentego, chociaż przyszedł do nas stosunkowo nie tak dawno z kultury amerykańskiej, pięknie wkomponował się w naszą rzeczywistość. Czerwone serduszka wyłaniają się tego dnia z każdego miejsca, a my wyznajemy sobie uczucia, dajemy dowody sympatii i przywiązania. Podsuwamy 10 walentynkowych kolorowanek, które wystarczy wydrukować, pokolorować i złożyć. Kliknij na wybrany wzór obrazka, aby wydrukować laurkę z nowego okna.

Walentynkowe kolorowanki:
1. Walentynki – kolorowanka z amorkiem
2. Laurka na walentynki z dziewczynką na chmurce
3. Kolorowanka walentynkowa z wróżką
4. Walentynki – kolorowanka z chłopcem z serduszkiem
5. Laurka na walentynki z misiem
6. Kolorowanka walentynkowa z aniołkiem z serduszkiem
7. Walentynki – kolorowanka z dziewczynką za sercem
8. Laurka na walentynki z dziećmi na sercu
9. Kolorowanka walentynkowa z chłopcem
10. Kolorowanka walentynkowa z ludzikiem i serduszkami

1. Walentynki – kolorowanka z amorkiem

Coraz częściej w przedszkolach dzieci przygotowują walentynkowe laurki dla najbardziej lubianych kolegów i koleżanek. Maluszki rysują serduszka, kwiatki, a starszaki kreślą pierwsze, nieporadne i jakże urocze słowa, wyznając na przykład koleżance lub koledze, że lubią się z nim bawić. Ta laurka idealnie nada się dla chłopca lub dziewczynki, którzy wyraźnie sympatyzują z kimś ze swojej grupy.

walentynki kolorowanki amorek

2. Laurka na walentynki z dziewczynką na chmurce

Walentynki w przedszkolu to wspaniała okazja do okazywania miłości, przyjaźni i wdzięczności. Kiedy dziecko dostaje dowody sympatii, dowiaduje się, że jest dostrzegane nie tylko przez rodziców, ale również kolegów i przyjaciół. To sprawia, że nabiera pewności siebie i poczucia, że jest fajne i lubiane.

walentynki kolorowanki  dziewczynka na chmurce z serduszkiem

3. Kolorowanka walentynkowa z wróżką

Wspólne przygotowanie i kolorowanie laurki to świetna okazja do rozwoju zdolności manualnych dziecka. Kolorowanie kredkami ma bardzo duże znaczenie w ćwiczeniu sprawności małych rączek. Namów córkę czy syna, aby przykładało się do kolorowania laurki najbardziej, jak potrafi.

walentynki kolorowanki wróżka z serduszkiem

4. Walentynki – kolorowanka z chłopcem z serduszkiem

Dzięki kolorowankom dzieci uczą się precyzji ruchów, skupiania uwagi, pisania, rozwijają też wyobraźnię i kreatywność. Dlatego szykowanie walentynkowych kolorowanek ma wielką wartość, bo przynosi wielorakie korzyści dziecku.

walentynki kolorowanki chłopiec z serduszkiem

5. Laurka na walentynki z misiem

Ta bardzo prosta kolorowanka nadaje się nawet dla najmłodszych dzieci. A jeśli nie macie czasu na kolorowanie lub ochoty na taką zabawę, sięgnijcie po gotowe kartki walentynkowe, które wystarczy wydrukować w kolorze.

walentynki kolorowanki kolorowanka z misiem

6. Kolorowanka walentynkowa z aniołkiem z serduszkiem

Tę laurkę może dawać w prezencie chłopiec i dziewczynka – przecież każde z nich jest ukochanym aniołkiem mamy, taty i dziadków, prawda? Łatwa do wykonania kolorowanka walentynkowa.

walentynki kolorowanki z aniołkiem i serduszkiem

7. Walentynki – kolorowanka z dziewczynką za sercem

Rozczulający obrazek z tej kolorowanki podbije serce każdego obdarowanego. Nie trzeba jej całej kolorować, jeśli dziecko nie ma na to ochoty – wystarczy tylko wypełnić rysunkowe serce czerwienią, a własne... miłością do ukochanych.

walentynki kolorowanki z dziewczynką za sercem

8. Laurka na walentynki z dziećmi na sercu

Dzieciństwo jest beztroskie, o ile ma fundamenty z miłości najbliższych. To właśnie symbolizuje ten obrazek. Może go pokolorować i wręczyć chłopiec lub dziewczynka. W środek warto wpisać walentynkowe życzenia. Ta laurka idealnie nadaje się też, aby dziecko wręczyło ją koledze lub koleżance.

walentynki kolorowanki dzieci na serduszku

9. Kolorowanka walentynkowa z chłopcem

Ta laurka na walentynki idealnie nadaje się dla chłopców i to oni pewnie chętnie po nią sięgną. W środek można wkleić zdjęcie dziecka z osobą, dla której laurka jest przeznaczona albo, zamiast życzeń, wpisać do niej walentynkowe wierszyki.
walentynki kolorowanki z chłopcem

10. Kolorowanka walentynkowa z ludzikiem i serduszkami

Laurka uniwersalna, może być od chłopca lub dziewczynki. Młodszemu dziecku warto pomóc z kolorowaniem najdrobniejszych elementów. Oby radość bijąca z tej laurki udzieliła się też osobie obdarowanej.

walentynki kolorowanki z ludzikiem i serduszkami
 


Zobacz też: 
Redakcja poleca: 30. Finał WOŚP coraz bliżej: Jurek Owsiak pozdrawia czytelniczki Mamotoja.pl
Mamotoja.pl już po raz siódmy gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Przy okazji jubileuszowego Finału mamy dla Was coś specjalnego – pozdrowienia od samego Jurka Owsiaka. Otwórzcie serca i grajcie razem z nami – do końca świata i jeden dzień dłużej!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 51 głosy

Zobacz także

Popularne tematy